M2d Skrevet 22. Januar 2008 Rapporter Skrevet 22. Januar 2008 Jeg har ei collie tispe på 3 år som røyter noe uvanelig mye. Vi har spurt dyrlegen om hun kanskje er syk eller noe men det er hun ikke! Har skiftet foret hennes et par ganger også, men det hjelper ikke. Har tenkt til å gå tilbake til det foret vi hadde i begynnelsen men tor ikke det hjelper heller... Det er jo synd da at en hund som henne som egenltig skal ha mye pels ikke har det! Så da lurere jeg på om noen har en løsning eller en metode som kanskje hjelper? Jeg vil så gjerne at hun skal ha mye pels, for det hører liksom til rasen
Vala Skrevet 22. Januar 2008 Rapporter Skrevet 22. Januar 2008 Bare en tanke.. du sier at dere har skiftet fôr på henne flere ganger. Hvor lenge lar dere henne gå på fôret FØR dere skifter videre? Det tar jo nemlig en god stund før fôrskiftet får innvirkning som regel..
M2d Skrevet 22. Januar 2008 Forfatter Rapporter Skrevet 22. Januar 2008 Vi har vært igjennom tre fôr typer. Å det har kanskje gått hele år før vi har skiftet! Å det er jo nesten med alt at det tar tid før resultatet "kommer"..
Vala Skrevet 22. Januar 2008 Rapporter Skrevet 22. Januar 2008 Vi har vært igjennom tre fôr typer. Å det har kanskje gått hele år før vi har skiftet! Å det er jo nesten med alt at det tar tid før resultatet "kommer".. Flott, da har dere holdt ut.. det er nemlig ikke alle som gjør det heller Men hele år kan det da ikke være tale om siden hunden er 2 år? Men ja.. det kan jo rett og slett være individet som styrer her? Noen hunder funker heller ikke optimalt vedr. mindre røyting før eierne treffer på det "helt rette fôret" - og det kan bli en langvarig jakt.
victoria_e Skrevet 22. Januar 2008 Rapporter Skrevet 22. Januar 2008 Men hele år kan det da ikke være tale om siden hunden er 2 år? Assi er vel litt over 3 år, Malin?
29a Skrevet 22. Januar 2008 Rapporter Skrevet 22. Januar 2008 En eller annen omega 3 olje (Superpels bruker jeg, men baddakys er også bra) og b-vitamin sprøyte.
M2d Skrevet 23. Januar 2008 Forfatter Rapporter Skrevet 23. Januar 2008 Flott, da har dere holdt ut.. det er nemlig ikke alle som gjør det heller Men hele år kan det da ikke være tale om siden hunden er 2 år? Men ja.. det kan jo rett og slett være individet som styrer her? Noen hunder funker heller ikke optimalt vedr. mindre røyting før eierne treffer på det "helt rette fôret" - og det kan bli en langvarig jakt. Hun har rundet 3 år nå, så det stemmer Assi er vel litt over 3 år, Malin? Jepps Så nå at det er en skirve feil på det første innlegget! Min feil.. Slo sammen dobbelpost mod.buhund-jenta
Maritaa Skrevet 23. Januar 2008 Rapporter Skrevet 23. Januar 2008 Det kan ikke være midd da? En bekjent av meg sin hund mistet uvanlig mye hår, så viste det seg at det var midd eller noe i den duren. Hunden hadde ikke klødd eller noe, så de hadde ikke skjekket pelsen så nøye.
Jane Skrevet 23. Januar 2008 Rapporter Skrevet 23. Januar 2008 Jeg slet også med mye unødvendig røyting, løsningen på det var OMEGA 3 olje. Har ikke hatt noe særlig røyting etter at jeg begynte på det for ca 1 år siden, takker høyere makter for den utrolige oljen. Har på en spiseskje over föret hver dag, aldri hatt så flott pels på en hund før jeg.
M2d Skrevet 23. Januar 2008 Forfatter Rapporter Skrevet 23. Januar 2008 Takk for all hjelpen Skal prøve nå å se om dette fungerer!
mbakkevold Skrevet 23. Januar 2008 Rapporter Skrevet 23. Januar 2008 Jeg slet også med mye unødvendig røyting, løsningen på det var OMEGA 3 olje. Har ikke hatt noe særlig røyting etter at jeg begynte på det for ca 1 år siden, takker høyere makter for den utrolige oljen. Har på en spiseskje over föret hver dag, aldri hatt så flott pels på en hund før jeg. Dette hjalp altså på de korthårede hundene dine? Min Beagle etterlater nemlig dryss av hår hvor enn hun går, kanskje omega 3 er løsningen?
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar