Gå til innhold
Hundesonen.no

Røde prikker på magen


Jane

Recommended Posts

Skrevet

Noen som vet hva det kan være ? Røde prikker på magen til hunden..

Ikke byttet för eller gjort noe andre forandringer.

Ikke mine hunder det gjelder, men ble spurt om råd.. tenkte først på husmidd eller støv allergi jeg da.

Skrevet

Gressprikker? Er det snakk om valp er dette helt normalt. Hunder med lite pels på magen kan få slike prikker hvis de er mye i skogen, eller gresset. Der "raspes" på en måte magen litt opp, og det er en reaksjon på det. Større hunder trenger jo litt mer buskas for at det skal nå opp til magen, men det er jo fullt mulig. Er det snakk om en hund med myyyye pels på magen som ikke har gått i sånn terreng at det kunne vært naturlig å tro det er "gressprikker", så vet jeg ikke. Dyrlegen min behandlet Tullas prikker med kortison, fordi hun trodde det var allergi. :lol: Jeg visste ikke hva disse prikkene var da, så jeg stolte jo på dyrlegen. Mao; få tatt noen skikkelige tester før det settes igang noe behandling..

Skrevet

vis det er en unghund kan dette være "pubertets kviser".

vet ikke om dette er et utbrett problem, men mynder har vertfall lett for å få dette

de kjennetegnes med at det ser ut som kvisene vi har i ansiktet, opptrer på magen/buken og vis du prøver å klemme forsiktig på dem vil det komme ut puss med gul/hvit farge, som hos mennesker.

Skrevet
dette er en Boston Terrier valp på 4 mnd, skal til vetrinær i morgen med henne.

Garantert noe ufarlig! Kan sammenlignes med skrubbsår på en måte; kanskje det er snøen som er årsaken?

Men hvis det mot formodning skulle bli snakk om noe annet, være 100% sikker på at det blir tatt tester som viser hva det er, sånn at det evt kan behandles rett. Det er ikke alle veterinærer som vet at slike prikker er normalt nemlig, og behandler mer enn gjerne med kortison.. <_<

Skrevet

Når hunden min var rundt 4mnd,fikk hun også røde prikker på magen og litt rundt om. Veterinæren sa at det mest trolig var hudbetennelse. fikk salve og tabeletter til henne for ti dager, hun ble helt fin igjen=)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...