Gå til innhold
Hundesonen.no

En hund til!


Torunn1

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er så lykkelig! :wub: I morgen kl 18.00 skal jeg hente en golden gutt på 22 mnd. Han er så snill og herlig på alle måter! Gleder meg så! ;)

Som dere kanskje vet har jeg golden gutt på 8 mnd. fra før. Jeg lurte litt på å la de hilse litt i hagen, før jeg tar de inn her. Lar han snuse litt, og finne seg til rette. Høres det bra ut? Er det noe spesielt jeg bør tenke på ?

Noen som har noen gode tips og råd å komme med så blir jeg veldig glad.

Torunn :biggrin:

Skrevet

Jeg hadde tatt begge to med på en god tur før jeg hadde tatt dem med inn.. La de bli ordentlig kjent på turen, gjerne løpe litt løs sammen.

Så tar du hilsing i hagen, og så inne til slutt..

Skrevet

Det har gått veldig bra! Han er en god, snill gutt! Skal prøve å få lagt ut noen bilder litt senere. :biggrin:

Skrevet

Gratulerer med Goldengutt! Så heldig du er, Golden er verdens "goeste" rase! Har hatt en selv, og glemmer henne aldri.

Skrevet
Gratulerer med Goldengutt! Så heldig du er, Golden er verdens "goeste" rase! Har hatt en selv, og glemmer henne aldri.

Tusen takk! Golden er en herlig rase ja! ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...