Gå til innhold
Hundesonen.no

Våt hund på tur?


Buster

Recommended Posts

Skrevet

Buster elsker å rulle seg i bæsj og i dag fant han nok plassen over alle plasser ;) Han var dekket i bæsj fra topp til tå! Han luktet så ille at både meg og min 4 år gamle datter var på grensen til å spy ;)

Jeg fikk ham inn i dusjen( oppvaskhansker på, hodet mitt på utsiden av forhenget og hendene på innsiden)

Han skulle egentlig ha vært på tur for å gjøre sitt fornødne nå. Men han må som regel gå i 15-20 min før han gjør noe. Pels typen til Buster er slik at han forblir våt lenge etter dusj\regn. Er det ok å gå tur med en våt hund i 3 grader?

forresten... ÆSJ! :P:wub:

Skrevet

Jeg har det problemet jeg også, Mike skal absolutt gni seg i alt som lukter vondt. Favoritten er dyrelik og hundebæsj/hestebæsj. Og må ofte vaske av han denne fornøyelige lukten. Han tørker svært sent da pelsen hans er av dårlig kvalitet, og jeg tar på et dekken når det er litt kjølig ute da. Han har blitt sjuk før pga han har vært våt ute i småkjølig vær, så tar ikke den sjansen en gang til... Tror det er litt med hva de er vant til også...? Har egentlig ikke noe fasit svar, ville bare dele min medlidenhet :closedeyes:

Skrevet

Sympati er koselig :wub:

Til tider så har jeg måttet dusje ham 2-3 ganger i uken flere uker på rad pga denne "hobbyen" hans..

Jeg lurer på om det har noe med at rasen hans blir brukt som jakt hund? En måte å kamuflere seg på.

Skrevet

Hvis det er koldt og mine hunde har været i bad, så bruger jeg en hårtørrer(koldluft/varmluft) på dem eller giver dem et dækken på, jeg har dækken til Charlie der trækker vandet ud af pelsen og transporterer det til ydersiden af dækkenet.

Skrevet

Buster er en pyse så hårføner funka ikke så bra på ham, men jeg kan jo prøve igjen og se hvordan det går denne gangen.

Dekken har jeg desverre ikke.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...