Gå til innhold
Hundesonen.no

Våt hund på tur?


Buster

Recommended Posts

Skrevet

Buster elsker å rulle seg i bæsj og i dag fant han nok plassen over alle plasser ;) Han var dekket i bæsj fra topp til tå! Han luktet så ille at både meg og min 4 år gamle datter var på grensen til å spy ;)

Jeg fikk ham inn i dusjen( oppvaskhansker på, hodet mitt på utsiden av forhenget og hendene på innsiden)

Han skulle egentlig ha vært på tur for å gjøre sitt fornødne nå. Men han må som regel gå i 15-20 min før han gjør noe. Pels typen til Buster er slik at han forblir våt lenge etter dusj\regn. Er det ok å gå tur med en våt hund i 3 grader?

forresten... ÆSJ! :P:wub:

Skrevet

Jeg har det problemet jeg også, Mike skal absolutt gni seg i alt som lukter vondt. Favoritten er dyrelik og hundebæsj/hestebæsj. Og må ofte vaske av han denne fornøyelige lukten. Han tørker svært sent da pelsen hans er av dårlig kvalitet, og jeg tar på et dekken når det er litt kjølig ute da. Han har blitt sjuk før pga han har vært våt ute i småkjølig vær, så tar ikke den sjansen en gang til... Tror det er litt med hva de er vant til også...? Har egentlig ikke noe fasit svar, ville bare dele min medlidenhet :closedeyes:

Skrevet

Sympati er koselig :wub:

Til tider så har jeg måttet dusje ham 2-3 ganger i uken flere uker på rad pga denne "hobbyen" hans..

Jeg lurer på om det har noe med at rasen hans blir brukt som jakt hund? En måte å kamuflere seg på.

Skrevet

Hvis det er koldt og mine hunde har været i bad, så bruger jeg en hårtørrer(koldluft/varmluft) på dem eller giver dem et dækken på, jeg har dækken til Charlie der trækker vandet ud af pelsen og transporterer det til ydersiden af dækkenet.

Skrevet

Buster er en pyse så hårføner funka ikke så bra på ham, men jeg kan jo prøve igjen og se hvordan det går denne gangen.

Dekken har jeg desverre ikke.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...