Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg lurer litt på rasen DP. Min mor har veldig lyst på en liten hund og liker DP veldig godt. De er jo litt robuste, tøffe, små og en allround hund generelt.

Så det vi lurer på ang DP er:

1. Gemyttet:Altså går de med andre hunder (vet de tror de er store i størrelsen), hvordan er de med andre hunder i familien, hvordan er de mot mennesker (små og store), og heng gjerne på mer om det er noe:)

2. Stimulering: Hvor mye trim trenger de? Hvor mye hjernestimuli trenger de? Trenger de mye hver dag for å trives? Eller nøyer de seg med hverdagslydighet, utstillingstrening, forball, mat på bakken, hundetreff og mye mer?

3. Krav Hva kreves det av oss som eiere å ha en DP? Er det noe spesiel vi må tenke på? Altså være nøye med sosialisering, lengde på turer, kan de være hjemme alene når vi er på jobb (skjelden både jeg og mamma jobber på en gang) osv.

4. Sykdommer Ligger det sykdommer hos denne rasen? Nevn alle sykdommer som kan forekomme.

Dette blir selvfølgelig ikke enda. Men om noen år kanskje. Foreløpig er vi bare nyskjerrige. Vi kommer hvedsaklig til å bruke DP i utstilling, men den må selvfølgelig fungere som familiehund også. Det er hovedsaken. Mamma kunne også tenke seg å prøve i lydighet og jeg kunne tenkt meg å prøve litt AG, men får se.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...