Gå til innhold
Hundesonen.no

Kredittkort for å bo på hotell?


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg ikke bodd på hotell hvor jeg selv har betalt på ganske lenge, det har alltid vært noen voksne som har bestilt og betalt. Jeg syns å huske at jeg for mange år siden fikk problemer med å sjekke inn på et hotell i Drammen når meg og venninnen min skulle sove der, siden vi ikke hadde kredittkort. I tillegg leste jeg i VG(?) i dag om et brudepar som ikke fikk sove på et hotell og betale med kontanter siden de ikke hadde med seg VISA. Jeg sov på hotell i Oslo i august, men da var det faren min som hadde bestilt så jeg vet ikke om det har noe med det å gjøre.. Jeg har tenkt å bestille hotell nå snart, men jeg er jo ikke myndig, vil jeg da få problemer? Må jeg få en myndig person til å bestille for meg? Jeg kunne selvsagt ha ringt til hotellet og hørt, men det kan jeg ikke gjøre før i morgen, så da spør jeg like om noen av dere vet det :ahappy:

Skrevet

Forskjellige hoteller har kanskje forskjellige retningslinjer?

De siste gangene jeg har bodd på hotell alene har mamma bestilt for meg, men det har ikke vært noe spørsmål om verken hennes eller min fødselsdato, og jeg har heller ikke hatt problemer med å betale med vanlig bankkort (Visa Electron fra Sparebank1) selv om jeg er under 18.

På sist NKK Hamar ble det (som du kanskje husker) litt kluss da vi kom dit i halv seks-tida på morgenen og skulle betale med vanlig bankkort ("eh, nei, kortet ditt må ha sånne tall foran på kortet... sånn-- hm... kanskje vi skal utsette det til senere bare?"), men det var ikke noe problem å betale senere på dagen når nattevakta med allergi hadde gått av, og jeg hadde heller ikke problem med å betale på samme hotellet året før.

Så, altså - vanlig bankkort skal gå greit, tror jeg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...