Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvorfor er det enkelte hunder ALT skal gå alt med?


NBE

Recommended Posts

Skrevet

Hvorfor er det enkelte hunder ALT skal gå alt med?? Det kunne selvsagt vært ENDA verre, men akkurat nå har jeg vanskeligheter med å forestille meg dette..

Jeg har en hund med allergi, som jeg har prøvd det meste på, men har nå begynt med naturmedisin som siste utvei.

Etter nedtrapping av kortisonen syntes jeg nå det var blitt litt bedre, helt til jeg igår oppdaget hårtap rundt hals og nye småsår som resultat av kløe. Som om ikke dette var nok har vi iløpet av uken som var måttet fjerne en jursvulst, noe som innebærer full narkose, sting, lampeskjerm etc... You know the drill.

På lørdagen var vi ute og gikk en tur, hunden virket kvikk og rask.. helt til hun plutselig begynte og halte... og SÅ var det tilbake til dyrlegen for å sy i en pote vi tror er blitt skadet av glassskår :ahappy: Selvfølgelig betyr dette 2-3 uker med ro, og en hund som mest samnsnelig kommer til å fly på veggen av ren kjedsomhet.. ;)

Ordtaket om at en "ulykke" sjelden kommer alene syntes så skremmende virkelig..

Er det JEG som er forbannet eller er det den stakkars hunden?? :P

Mvh NBE

Skrevet

Hehe, kjenner følelsen!!

Hunden min har vært rammet med utrolig mange sykdommer i en alder av 22 måneder. Er alltid ett eller annet... Er vel noen som har litt mer ufaks enn andre kan man si <_<

Skrevet

Føler veldig med deg.. Siden jeg fikk Buddy som nå er 18 mnd har jeg vært hos dyrelegen annenhver mnd. (om ikke flere ganger) Han er veldig vilter noe jeg tror fører til alle "ulykkene". I tillegg har han vært å uheldig med 2 avrevne korsbånd. Han er akkurat ferdig med operasjon nr 2, så nå blir det fra 6 til 10 mnd til med opptrening. Stakkars hund..har ikke fått lov å løpe siden i fjor sommer da første korsbånd røk! Nå håper vi begge to på at uflaksen er over, og Buddy slipper å dra så ofte til dyrelegen:) Han er også blitt eldre og roligere, noe som sikkert hjelper! Selv om det dessverre virker som om noen er mer uheldig enn andre..

Lykke til!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...