Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppdretter


kittykatt

Recommended Posts

Skrevet

Hei.. Noen som kan hjelpe meg.. Bestemt meg for å skaffe oss en hund til og valget har blitt kooikerhund..

Har funnet 3 stk oppdrettere, fra lillehammer, litt ovenfor trondheim og ved bergen ett sted. Men så har jeg truffet ei som har kooikerhund på skauen der vi pleier å gå, dsv ikke møtt henne igjen, men hun sa at hun hadde kjøpt fra en oppdretter i Drøbak, Akershus/oslo.. Finner ikke denne oppdrettern på nettet, mulig jeg har søkt på feil måte men er det noen av dere som vet noe om dette?? Noe navn, hjemmeside ect ???

Takk..

Skrevet
takk for det =) sent en mail, da det ikke stod så mye på hennes hjemmeside om deres oppdrett generelt..

Jepp, så at det ikke sto så mye, så får håpe du får en mail tilbake ang. oppdrettet :ahappy:

Lykke til med valg av oppdretter ihvertfall..

Skrevet
Jepp, så at det ikke sto så mye, så får håpe du får en mail tilbake ang. oppdrettet :blink:

Lykke til med valg av oppdretter ihvertfall..

Takk for det =) Men er ikke så lett.. Ingen som har planer om å ha noe fler kull fremmover, værken på næroset, el son, eller på Inderøy.. Enten så er tispene for gamle el så har de gått "tom" . så ser ut som man må over til sverige el denmark.. *puh*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...