Gå til innhold
Hundesonen.no

Tur\luffting av en pomme


rosmarin

Recommended Posts

Skrevet

Jeg får om 4 uker en liten pomme:D:D

Hvor offte må jeg ta han med ut for tissing?

Har tenkt og ha han med på jobb til han kan være hjemme alene.

Om natta kan han eventuelt læres opp til og gå i en tisse kasse til han klare og holde seg?

Skrevet

Så koselig :lol: Pommer er herlige hunder!

Ut å tisse må han nok veldig ofte de første mnd. Alltid etter spising, soving og leking, pluss noen ekstra! Om natten må du kanskje opp en gang (det spørs på hunden, jeg trengte aldri det), men kasse tror jeg ikke er noe smart. Da lærer han seg til å tro at det er helt greit å gå på do inne :D

Lykke til!

Skrevet

*ler* Det kan være den første "lærepengen" din. Ikke ta alt de sier i dyrebutikken for god fisk. De sier det nok i hovedsak fordi folk har en lei tendens til å tenke at små, små hunder ikke trenger alt som "vanlige" hunder (altså tur...). Dumme, dumme menneskene!

Skrevet
*ler* Det kan være den første "lærepengen" din. Ikke ta alt de sier i dyrebutikken for god fisk. De sier det nok i hovedsak fordi folk har en lei tendens til å tenke at små, små hunder ikke trenger alt som "vanlige" hunder (altså tur...). Dumme, dumme menneskene!

var no ikke det jeg mente at jeg ikke skulle gå tur med den..

Det ble sagt for lenge siden når jeg skulle kjøpe katte sand.. på en dyrebutikk. Så lurte jeg på om den var bra siden den var så dyr.. i den samenheng fortalte hun at det var den,Hun brukte den selv når valpen henna skulle være litt hjemme alene.

Siden jeg hadde katt tenkte jeg ikke no mere over det..

Gleder meg til jeg får meg en tur kamerat jeg:) om så jeg må luffte den en periode om natta også:lol:

Skrevet

Avis er mye bedre enn en kasse... Selv hadde jeg, med valp 2, en liten kasse ståendes ute på altanen de 2 første mnd, slik at jeg ikke måtte gå ned alle 3 etasjene hver gang han satte seg ned for et uhell. Da er liksom litt av vitsen borte hvis du skal plukke opp valpen, ta på deg sko/jakke, løpe ned en hel haug med etasjer og opp med ytterdøren får så å kunne sette ham ned utenfor. Med første valp gikk det greit, da bodde vi i en leilighet i høy førsteetasje. Har du hage er jo halve jobben allerede gjort :ahappy:

Miniatyrer er vanskelige å få renslige, du må regne med at han ikke er stueren på alt fra 4mnd gammel til over et år. Men ikke gjør den tabbe at du har en kasse innendørs, ha det gjerne utendørs med litt papir oppi, så den skjønner at ute er tisse OK. Og ha et fast sted hele tiden, slik at det lukter tiss der.

Ellers er det som nevnt over, når den har spist, drukket, lekt, sover, og når den begynner å snuse veldig. Man merker kjapt et "tissemønster" på hver valp og vet sånn ca når det er på tide å løpe ut..

Lykke til ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...