Gå til innhold
Hundesonen.no

Bur til irsk ulvehund i Caddy


Mirai

Recommended Posts

Tenker å etterhvert skaffe meg et bur til å ha baki bilen. Meeen det må romme en ulvehund, da. Og det finnes jo ikke over alt akkurat. Regner med jeg må betale en del for dette. Er det noen av dere som vet om noen gode løsninger, hvordan få "festet" det inni der og slikt?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei,

Synes at varerommet på en Caddy nærmest ER et bur for en irsk ulvehund, jeg... (Da kan du jo istedenfor kjøpe et mindre bilbur som du bruker til all bagasje..)

Alternativt kan du jo lage (bygge) opp et ekstra gulv - slik at du kun har en gittervegg fra tak til dette "gulvet". Da vil du få mye lasterom UNDER hund og "bur"..

Mange med Caddy har gjort dette (meg inkl. når jeg hadde en slik bil), dog hadde jeg (vi) plass til flere bur og hunder oppe på dette gulvet, da..

Feste gjør du ved hjelp av skikkelige festestropper du kan få kjøpt på Biltema (etc) - ikke disse strikkene med kroker på, som nok ryker for et godt ord. Det finnes flere ringer/bøyler bak i rommet på bilen som skal brukes for nettopp dette.

Lykke til!

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ettersomdu ser ut til og være en trønder så har du iallefall to veldig flotte alternativer når det gjelder bur til bil.

Du har Trønderburet som lager på Heimdal. Dette får du i den størrelsen og fassongen du selv vil.

Du har også en veldig fin burtype som selges av Hundesport i Trondheim: http://www.hunde-sport.no/index.php?p=22-22-20

Veldig solide og fine bur med langt fra billige da.

Et annet alternativ med tanke på den hunde og bilden du har er og dele av ett rom der bak. Sett opp en skillevegg som feks går midt i bilen, enten på langs eller på tvers.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kunne tenkt meg en løsning som gjør at jeg kan ha døra åpen, uten at hunden bare kan springe fritt ut. Altså noe som vil sperre henne inne i lasterommet med god plass - men ikke tillater bevegelse rundt i hele.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

En jeg kjenner har satt opp en skille vegg ved bakdørsskillet på caddyen og foran døra har han sveiset gitterdør, slik at "hoveddøren" åpnes for å lufte for hunden uten at hunden kommer ut og den "lille"døra åpnes for å ta ut og inn bagasje, utstyr etc. Dette fungerer fint for hans GD i hvertfall.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...