Gå til innhold
Hundesonen.no

Øyeoperasjon


Devana

Recommended Posts

Skrevet

Lille Charlie-valpen vår var hos øyelege idag og han må opereres pga innoverrullende nedre øyelokk på begge øynene og manglene hull til tårekanalen på begge øynene. Noen som har erfaring med dette? Hvordan var hunden etter operasjonen? Hvor mye kostet den? Og har det vært noen problemer senere?

En annen ting jeg er litt bekymret for er at han er så liten (litt over 3 måneder) og med narkosen...Er det farlig å få narkose når han er så liten?

Øyelegen hadde så hastverk at jeg fikk ikke spurt noe særlig i det hele tatt...fikk ihvertfall ikke stort til svar.

Lurer også på om noen har noen anbefalinger til øyeleger som utfører operasjon i Bergensområdet. Vi var ikke 100% fornøyd med øyelegen. <_<

Skrevet

Oi, dette er uheldig! Altså det å måtte operere en valp og så ikke føle seg trygg på legen!

Jeg har dessverre ingen anbefalinger å komme med. Det eneste jeg kan tenke meg er at hvis det hadde vært meg, så ville jeg funnet frem blyant og papir, tatt ringerunden til alle veterinærene i bergensområdet og hørt hvem de bruker/anbefaler. Og så ville jeg tatt det derifra..

Håper det er noen her inne som kanskje kan anbefale noen spesifikt, beklager å ikke kunne være mer til hjelp.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...