Gå til innhold
Hundesonen.no

Har aldri markert


Buddy!

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en teddyløvehann, jeg fikk han da han var 4 mnd. Han fyller to år 10 april.

Han har ALDRi markert! han tisser på det samme stedet i buret, og aldri har noen tisseflekker sett andre steder. er det unormalt? I hvilken alder markerer kaninhannene?

Skrevet

Ikke alle hannkaniner som er fulle av hormoner, vet du.. Den verste tiden skulle være over nå hvis han hadde markert.

Skrevet

Jeg har egentlig aldri sett en hannkanin som ikke markerer, hunnkaninen min gjør til og med det.. Men det kan være pga. at kaninen din ikke får møtt hunnkaniner så ofte. Men hvis han er kastrert kan dette også være grunnen..:P

  • 2 weeks later...
Skrevet
Ikke alle hannkaniner som er fulle av hormoner, vet du.. Den verste tiden skulle være over nå hvis han hadde markert.

Enig med deg der. MEN siden hun fikk den når kaninen var 4 mnd, kan den være litt trent på å gå på do ?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...