Gå til innhold
Hundesonen.no

Rennende øyne


Buddy!

Recommended Posts

Skrevet

Hallo ^_^

Kaninen min har nå i en periode hatt et rennende øye, det er bare på det ene øyet, på det andre er han helt vanlig.. Under øyet har det som har rent stivnet. Han har hatt en periode men MYE *morgengrums*, har det noe med renningen å gjøre?

Kan noen PLEASE hjelpe meg??

Jeg har sjekket på noen kaninsykdomsider, og de forteller at rennende øyne er et dårlig tegn.. Så jeg vil helst ha hjelp FORT før jeg friker ut :brr:

Mvh Buddy! :lol:

Skrevet

Som oftes er det ikke noe alvorlig. Det kan feks være trekk hvis hun ikke står inne i stall ol. Hadde en kanin som stod ute når jeg var mindre. Hadde isolert bur og alt, men den rart alltid på øynene. Men greit å få skjekket det uansett :(

  • 6 months later...
Guest LeenaM
Skrevet

Den ene kaninen min har hatt rennende øye før, men da tørket jeg bare av med papir innimellom, og det gikk over av seg selv. Men du kan godt vaske bort det som stivner! :rolleyes2:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...