Gå til innhold
Hundesonen.no

Det der billede øverst oppe...


Recommended Posts

Skrevet

Vet ikke helt om det er det rette sted at spørge, men håber det går an. :oops: Jeg lurer på om det der billede, der er øverst her på sonen (det med tre hunde hvor der står Hundesonen.com) om det egentlig er blivende eller om der kommer nyt på et tidspunkt? Håber det er okay jeg spørger, er bare lidt nysgerrig. :)

Skrevet

Fikk forespørsel en gang om å lage nytt da det gamle var der, men hadde ikke tid da, så da kom dette opp. Syns det er fint jeg, og ser ingen grunn til at det skal fjernes. Eller var det noe spesiellt du tenkte på?

Skrevet

Det er heller fordi jeg synes det skal fjernes, men jeg mener bare at jeg engang læste noget om at det måske skulle udskiftes med et andet, og så har jeg bare tænkt på om der egentlig er blevet bestemt om det bliver der eller om der kommer nyt. Som sagt bare nysgerrig jeg. :)

Skrevet

Jeg kan sige så meget at når den nye side kommer så kommer dette forumet ikke til og eksistere mere.. Vil ikke sige så mye endnu om den kommende siden, men kan fortælle at vi er gået i gang med det nye prosjektet og der ligger en del arbejde forude med det. Logoet som er her nu vil også forsvinde da et nyt logo vil erstatte den nye siden :)

Skrevet
Jeg kan sige så meget at når den nye side kommer så kommer dette forumet ikke til og eksistere mere.. Vil ikke sige så mye endnu om den kommende siden, men kan fortælle at vi er gået i gang med det nye prosjektet og der ligger en del arbejde forude med det. Logoet som er her nu vil også forsvinde da et nyt logo vil erstatte den nye siden  :)

OI, dette blir spennende!! :P

Jeg er svært dårlig på hemmeligheter, blir så sinnsykt nysgjerrig!! :P

Har du noe peiling sånn ca når dette skjer, eller blir det litt vanskelig å svare på?

Skrevet

OI, dette blir spennende!! :P

Jeg er svært dårlig på hemmeligheter, blir så sinnsykt nysgjerrig!! :P

Har du noe peiling sånn ca når dette skjer, eller blir det litt vanskelig å svare på?

Det er vanskelig og si. For nu om 6 dage flytter vi til Danmark og der risikerer vi at kanskje sitte uten internet i en måned så da får vi ikke gjort noe. Men der går nok nogle måneder..

Skrevet

Det er vanskelig og si. For nu om 6 dage flytter vi til Danmark og der risikerer vi at kanskje sitte uten internet i en måned så da får vi ikke gjort noe. Men der går nok nogle måneder..

Ok, da får jeg prøve å smøre meg med tolmodighet da :P Vankelige greier det for meg :P

Skrevet
Men alle brugerne og innlegg bliver så klart overført til det nye forum som kommer  :)

det høres jo bra ut :wink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...