Gå til innhold
Hundesonen.no

Kompaktkamera


Recommended Posts

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Hei!

Nå har det vært mange sånne hvilket kamera-diskusjoner, men de fleste dreier seg om speilreflekskameraer så jeg prøver meg forde.

Jeg har et veldig bra kamera, et canon S3IS, som jeg er veldig fornøyd med. Problemet er bare at det er litt for stort til at jeg gidder å ta det med meg over alt og jeg er veldig glad i det, så jeg er ofte redd for at det skal gå istykker på fest og sånt. Derfor ønsker jeg meg et lite kompaktkamera (om bankkontoen min ønsker seg det samme er en annen sak).

Jeg har titta litt rundt, men finner alltid noen negativt ved aller kameraer. Kravene mine er:

- At det skal være lite og solid (i den grad et kamera er solid). Kameraet vil være med i de fleste temeraturer og værforhold, men jeg kan å ta (så godt som mulig) vare på et kamera, så vi snakker ikke frøken slepphendt.

- At det skal ta bra bilder i de fleste situasjoner (jada, håpløst krav og det kommer ann på fotograften)

- At det ikke blir mye støy selv om det ikke er strålende sol ute <_<

- At det er enkelt og kjapt å bruke. Bør være en del innstillingsmuligheter, men for de mere avanserte utfoldelsene har jeg canon-kameraet mitt.

- Vil bli brukt til å ta bilder innendørs i dårlig belysning, portretter og mer type naturbilder

Rett og slett et lite, greit, alloroundkamera som tåler litt.

Jeg har ikke kommet så langt i utsorteringa enda, og håper dere kan komme med noen tips både med tanke på de jeg har sett på og andre.

Canon digitak ixus 70

Fujifilm finepix f50fd

Olympus mju830

Jeg hadde en gang et av de aller første mju-kameraene som jeg ikke var særlig fornøyd med, så jeg er veldig skeptisk til dette. Det jeg ikke var fornøyd med med det gamle kameraet var at det var mye støy og dårlige bilder med en gange det ikke var maksimalt bra belysning og at det var veldig treigt. Tok lang tid fra jeg trykka ned knappen til bildet ble tatt. Noen som vet om dette har bedra seg med de nyere modellene? Jeg liker veldig godt at det er 5 x optisk zoom istedenfor de vanelige 3.

Dette er de jeg har funnet sånn i første omgang. Jeg skal lete frem flere kameraer til vurdering, så jeg kan sikkert legge dem til her etter hvert.

Håper noen har noen tips og erfaringer med kampaktkameraer også som de vil dele!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...