Jump to content
Hundesonen.no

Trenger litt tips og råd..


BareLinn

Recommended Posts

Jeg har en hunnkatt som fyller 10mndr den 20.12..

Saken er ... ehm.. Vanskelig å forklare, men får prøve.. :)

Vel.. Hun er som sagt snart 10 måndter, og veier rett i underkant av 3,5 kg..

Noe jeg vil si egentlig kanskje er litt mye.. ? Eller ?

Jeg innså nettopp at jeg vet veldig lite om vekt/fôring osv..

Hun får Friskies/Whiskas fòr fra butikken..dette fordi jeg prøvde RC Kitten, på henne

da hun var mindre..Noe som ikke var noe stas.. :D

Hun får i tillegg en 1/3 våtfòr fra Friskies, hver dag..

Dette spiser hun opp stortsett hver gang..

Hun har alltid matkoppen fremme,og spiser når hun selv vil..

Hun har alltid vann.

Fått regelmessig ormkur..

og har også fått noen "gode bakterier", da hun slet en del med diare av våtfòret før..

Nå går det bra =)

Men idag satt vi å så på henne..og.. stygt å si det kanskje..

Men hun er ingen pen katt lenger.. Hun er så trill rund,og det er ikke fint..

Så derfor trenger jeg desperat råd til hvordan jeg skal fòre, evt hvilket fòr jeg kan prøve på henne.. ?

Hun er utekatt,og er ute om natta,og inne stortsett hele dagen..

Dette regulerer hun selv..Vil hun ut så går hun ut..

Og pga det så får jeg jo ikke fulgt med på avføring osv..

Men har dere noen tips?

En annen liten ting..

En dag ser hun smellfeit ut rett & slett,og andre dager ser hun sånn noenlunde normal ut..

Så jeg aner ikke jeg.. har kjent under magen hennes også etter stivere "patter" i tilfelle hun skulle vært gravid..Men ingen forskjell der heller... ;);)

Råd? :D

Link to comment
Share on other sites

Det beste er å ta henne til veterinæren slik at h*n kan ta henne i nærmere øyesyn vedr. vekten. Hvis hun er overvektig, så må hun sikkert settes på slankefôr og dette får en bare kjøpt hos dem.

Lykke til frøken.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jeg ville prøvd et kvalitets light for hvis dere finner ut at det ellers ikke er noe galt med henne jeg. dere må selfølgelig høre på dyrlegen ^_^ ville også kuttet ut våtfor, spesielt fra matbutikken for det inneholder store mengder salt som ikke er noe bra for leveren (?) tror jeg det var :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Vet denne tråden er gammel,men NÅ trenger jeg råååd...

Katten min er nå i normal str, og ingen "stygg" katt lenger..

Men nå er det et annet problem.. :lol:

Min katt var ute i strekk fra onsdag-mandag...

Er det løpetid nå ? For da vet jeg jo hvorfor hun ikke kom hjem ..

Men når hun kom inn på onsdag kveld..Så har jeg lagt merke til en ting..

Hun er EKSTREMT kosete.. Helt fælt ! Nesten slitsomt..

Jeg klappet henne,og fikk tak i noe under magen hennes..

Jeg løftet henne rundt,og det var pattene... Di ser jo ut som små erter ...

Hun har i tillegg en liten kul på magen..bakerste del av magen..

Vil dette si at hun er gravid? :)

For.. Det er veldig mye katter rundt her ..

Hun legger seg gjerne UNDER sengen, istedet for oppi .. Hun legger seg UNDER sofaen ..

Og hun legger seg under klesstativet med klær på ..

Hva skjer liksom ? Og hun spiser jo for 10 ... føler jeg..

Kan non hjelpe?

Iogmed at hun allerede har digre patter, og kul på magen ..

Når kan jeg forvente meg 12ukers hjemmesitting da ? :)

Link to comment
Share on other sites

Hvorfor har du ikke sterilisert henne? Eller i værste fall gitt henne p-piller?

Det er litt vanskelig å si om hu er gravid eller ikke, men du trenger ikke tenke på å være hjemme i 12 uker om hu får unger. De klarer seg som regel veldig bra alene. Greit å følge med under fødsel, så klarer de seg selv :lol:

Ellers ville jeg gitt katten ordentlig kvalitetsfor. Og fått henne sterilisert, fort som fy. flere kattunger er absolutt ikke noe poeng å sette til verden...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • At de aldri har hatt syke hunder synes jeg høres rart ut. Men det er ikke alt man kan se på forhånd, og at en hund utvikler en plage som er vanlig hos rasen er nok en risiko dere må ta. At hunden ikke er registrert på dere er en annen sak. Det burde dere jo få ordnet, og jeg synes det er noe NKK burde rådgi dere om hva dere skal gjøre når oppdretter ikke responderer. 
    • Hei. Det ligger tilbakemeldinger fra tidligere kjøpere både på facebooksiden til kennelen og på googlesiden. Kennel har drevet i flere år og har mange hunder registrert i NKK. Ja, valpen hadde vetattest og chip. Vi kontaktet Dyreid også og der hadde de ingenting registrert på Idnummeret som fulgte helseattesten, men de begrunnet det med at ikke alt var i orden med NKK-registreringen. Nå som det er ordnet så har Idnummeret dukket opp hos dyreid, men valpen står da på oppdretter. Vi ble ikke informert om risiko for utvikling av noen helseproblemer i det hele tatt. Oppdretter sa mens vi stadig fikk svar at hen aldri har hatt syke hunder noen gang. 
    • Hva mener du med registrert oppdretter og anmeldelser? Hvor er disse anmeldelsene fra, har dere snakket med tidligere kjøpere?  Det er ikke oppdretter som er registrert i NKK, men foreldrehundene. Dette bør man såklart sjekke på forhånd, men ser også ut til å stemme i dette tilfellet siden valpene omsider er registrerte. Det kan også være lurt å sjekke om oppdretter er registrert hos raseklubben og kullet er godkjent etter deres retningslinjer, eventuelt hvorfor ikke. De fleste raseklubber har rimelige krav som de fleste seriøse oppdrettere følger, men det finnes unntak både når det gjelder krav og seriøsitet der også. Hadde valpen veterinærattest og chip ved levering? Hvis valpen hadde anlegg for å utvikle sykdom da så skal det være dokumenter, og kan være grunnlag for avslag i pris eller heving av kjøp. Har dere kontaktet Dyreidentitet om dette? 
    • Hei. Lang historie kortet ned. Kjøpte valp i starten av desember av nkk-registrert oppdretter med gode reviews. Hen virket seriøs og svarte ”riktig“ på det vi hadde av spørsmål. Eneste var at stamtavle skulle ettersendes pr post pga en feil i registreringen til far. Tiden gikk og ingen stamtavle kom. DyreId vi fikk med helseboken dukket heller ikke opp ved søk og vi tok kontakt med NKK som sa vi måtte ta det med oppdretter. Valpen vår (en corgi) fikk påvist short ulna syndrom tidlig og vi hadde store problemer med å få svar/responser fra oppdretter ang dette, så vi hadde ikke rare håpet om svar ang manglende registrering og der står saken vår nå 6 mnd etter kjøp. Kullet er omsider registrert i nkk, men med oppdretter som eneste eier. Hen står da også som eier hos DyreId fant jeg ut i dag. Meldte hen på nytt i dag morges og fikk ikke svar, så har nå informert om at vi kommer til å anmelde for svindel om ikke forholdet blir rettet innen utgangen av morgendagen. Vi har kjøpt en valp på falske premisser når oppdretteren ikke sørger for å ordne ting i henhold til kontrakten. Det er en rimelig fortvilet situasjon. Vi ønsker å være registrerte eiere hos NkK og DyreID slik at alt er i orden. Hva mer/annet kan vi gjøre? Føler vi ikke har en sak når ikke oppdretter gjør det hen skal og NkK ikke vil hjelpe. Er det bare tull da at det lønner seg å kjøpe valp fra registrert oppdretter? 
    • Dra på utstilling og få en dommer til å bedømme henne. Trolig har hun steil front, og det er det ingenting å gjøre med. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...