Gå til innhold
Hundesonen.no

Omplassering av katt *hulkhulkhulk*


marsvinetguro

Recommended Posts

Skrevet

Huff og huff og atter huff...et langt samboerskap er over, og jeg må flytte og er dermed tvunget til å omplassere katten min. (Kan noen fortelle meg hvorfor absolutt ALLE husverter i Bergen er i mot husdyrhold??) Katten min er min store kjærlighet, og jeg har grått bitre tårer hver kveld ettersom det nå har begynt å gå opp for meg at det ikke er noen vei utenom å finne han en god, og snill, men vel og merke annen familie.

Travis ble funnet som forlatt kattebarn for to og et halvt år siden. Siden den gang har vi vært sammen i tykt og tynt. Han er vant til andre katter siden vi har vært krisehjem for dyrebeskyttelsen ved flere anledninger, og har også vært med på både fly og bilreiser. Han tilpasser seg ekstremt fort, og er utrolig menneskekjær. (både barn og voksne) Han er snill og vakker, lys brun tigerstripete med fyldig, kort pels. En nydelig liten rosa snute, og en smule hjulbeint bak. Han er også kasterert, id-chippet og vaksinert mot allskens utøy. Han liker godt å være ute om forholdene ligger til rette for det, men har vært selvvalgt innekatt i høst ettersom det har regnet i bøtter og spann i Bergen. (han er også en eksepsjonell musefanger!)

Er det noen der ute som er snille og gode katteelskere, som kunne tenkt seg å følge min fantastiske venn videre i livet? Eller er det noen som har noen gode tips til meg om hvordan jeg skal gå fram for å gjennomføre dette? (har allerede lagt ut annonse på omplassering.no...der kan dere se bilde av gutten min. Annonsen som ligger øverst)

Skrevet

Kan du ikke ha katten din i leiligheten da ? Vist det er en innekatt, trenger jo ikke husverten å vite noe.hehe.

Ønsker den lykke til :) Håper du finner et godt hjem til katten din<3

Skrevet
Kan du ikke ha katten din i leiligheten da ? Vist det er en innekatt, trenger jo ikke husverten å vite noe.hehe.

Ønsker den lykke til ;) Håper du finner et godt hjem til katten din<3

Jeg håper inderlig ikke du mener dette. Hadde jeg leid ut leiligheten min til noen med katt, for så å flytte inn selv etterpå, hadde minstebarnet her blitt dødssyk!

Men at det skal være så umulig å finne seg et sted å bo selvom man har en katt, er veldig synd. :blink:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hvordan gikk dette? Måtte du omplassere eller fant du en leilighet som godtok katten din? Jeg er definitivt alltid heldig med sånt jeg, aldri hatt problemer med det. Meneh.. skulle jeg flyttet på meg nå (en hund OG to katter) så tror jeg nok at jeg hadde hatt litt motbakke på den fronten ja :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...