Gå til innhold
Hundesonen.no

Min matpakke!


SoppenCamilla

Recommended Posts

(Kopiert fra bloggen, fordi jeg er lat :icon_redface: )

Hoi!

Dette er meg som er våken før det er lyst ute! VÅKEN, ikke i halvkoma, som jeg pleier å være. Grunnen til denne utskeielsen av en annen verden, er for det første fordi jeg skulle levere bilen til pappa (som forøvrig ble beskutt av paintball i går) til pappa, men også fordi jeg skulle lage en frokost og matpakke som ville få selv den klokeste gourmètkokk til å sitre av vellyst. I all beskjedenhet må jeg si jeg utførte det oppdraget selv om jeg ikke tok inn noen gourmètkokk for å godkjenne.

Fortsatt i lykkerus som jeg er, etter den vidunderlige frokosten, har jeg fått hjerneteppe (ja, teppe til hjernen), så jeg bare legger ut et bilde og finner på noe annet! So long!

IMG_3482.jpg

Edit: Det var forresten ikke noe poeng med den tråden. Jeg blir påvirka av å være våken så tidlig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er hva du ser det er :icon_redface:

Brødskive med salat, egg, sukkererter, stjernefrukt, og sånne røde (som heter?), en klementin og pepperkaker. Dette så selv jeg :lol:

Jo, men, så det er ikke en rett :P? Hehe, har aldri sett stjerne frukt før, så det viste jeg ikke hva var gitt...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jo, men, så det er ikke en rett :icon_redface:? Hehe, har aldri sett stjerne frukt før, så det viste jeg ikke hva var gitt...

Da har du sett hvordan en stjernefrukt ser ut :lol: Man lærer alltid noe nytt. hehe.

Det så litt godt ut, selvom jeg ikke helt tror jeg kunne likt sammensetningen av Egg og det andre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, jeg har fritidsproblemer, OK? :icon_redface:

Monica har riktig, det siste er reddiker! :lol: Klarte ikke å spise alt i et jafs, liksom. Måtte ta av reddikene og stjernefrukten, også spise det først. :P

Reddiker heter det. Er stjernefrukt godt? Har ikke smakt det før tror jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stjernefrugt er moden når den er gul! så skulle den meget gerne være sød med en lille snert af surt i. Oftest så er de grønne/grønlige når de kommer til butikken, og det gør heller ikke noget hvis der er nogle få brunlige streger på dem(er blevet stødt) men må ikke være for brune heller.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...