Gå til innhold
Hundesonen.no

Kløv


helle

Recommended Posts

Skrevet

Milli har fått seg kløv. Lurer på hvor mye en DP på 4,5 kilo maks kan bære? Ikke at jeg har tenkt til å fylle den, men er jo greit å vite hvor mye de faktisk tåler..

Har bare tenkt å legge ekstra dekken f.eks oppi om vi er på langtur.

Her er kløven:

IMG_1186.jpg

Den ser jo ut som en pyntekløv, men den virker veldig støttende med mykt stoff over ryggen, og er ikke vond å ha på, og posene på siden er vanntette.. Syns det var litt morsomt.. Kostet 100 kr, og jeg har lett etter kløv lenge til henne, så måtte slå til selv om den var litt "chi".. :icon_redface:

Skrevet

Ja, som sagt, ser ut som en tulle-kløv, men er ikke så ille som den ser ut til. Skal ikke ha mye oppi uansett. Kostet 100 kr, så kan ikke forvente all verdens.

Noen som vet om sted å få tak i skikkelig kløv til mini hunder? Vet ikke om jeg gidder å kjøpe uansett da, hun er jo ikke kløv hund, men kan jo være greit å ha..

Skrevet

Jeg vet at Ruffwearkløven er det en Lundehund på ca 8 kilo som bruker og han bruker ikke minste størrelsen etter hva jeg husker så da kan du se om det er noe som kan passe der.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...