Gå til innhold
Hundesonen.no

Griseører


Devana

Recommended Posts

Skrevet

Når vi fikk cockeren vår nå så nevnte oppdretteren at vi ikke skulle gi griseører til han fordi hun hadde hørt om/og fått tlf fra flere som hadde gitt det og så ble hunden aggressiv.

Er det noen andre som har hørt om dette før?

Jeg vil helst ikke ta fra han denne gleden...Vi hadde pass til han i helga og der fikk han griseøre og jeg har ikke sett han like å tygge på noe så godt som han liker det øret. :wub:

Skrevet
Når vi fikk cockeren vår nå så nevnte oppdretteren at vi ikke skulle gi griseører til han fordi hun hadde hørt om/og fått tlf fra flere som hadde gitt det og så ble hunden aggressiv.

Er det noen andre som har hørt om dette før?

Jeg vil helst ikke ta fra han denne gleden...Vi hadde pass til han i helga og der fikk han griseøre og jeg har ikke sett han like å tygge på noe så godt som han liker det øret. :wub:

Har aldri hørt dette før. Mine hunder får griseører. De er ikke blitt agressive av den grunn. Vel de hater jo at de andre hundene prøver å stjele fra dem, men ikke agressiv, de bare knurrer og det tillater jeg så lenge det ikke er en slosskamp. Vi får ta fra dem ørene uten noen mukk.

Skrevet

Bare ikke gi for mye, det holder med to i uka. Når hun sier aggresiv tenker hun kanskje på bytteforsvar, men dette kan trenes på.

Skrevet
Bare ikke gi for mye, det holder med to i uka. Når hun sier aggresiv tenker hun kanskje på bytteforsvar, men dette kan trenes på.

Men bytteforsvar vil det vel egentlig være uansett om det er griseøre eller gnagebein?

Skrevet

Har aldrig hørt om at cockere skulle blive aggressive af griseører, min egen får dem.

Men det kan jo være at opdrætteren har hørt om at hundene fra denne linje der har udviklet madforsvar, og så at det måske er et tilfæde at det lige er observeret ved at hunden/hundene har fået griseøre.

Men under alle omstæmdigheder så er det jo vigtigt, at træne din hund i at du kan tage mad/godis fra den, at den lærer at det ikke er en dårlig ting, og dermed forsvare det, da kan den potentielt blive falig for barn og andre der ved et uheld tager noget fra hunden.

træn den med at bytte tyggeben/madskål ud med en godbid, så den associaserer det med noget godt.

Skrevet
Men bytteforsvar vil det vel egentlig være uansett om det er griseøre eller gnagebein?

Ja, men griseører er kanskje bedre i smaken enn vanlige tyggebein?

Bytteforsvar er temmelig utbredt hos cocker, bare sånn at du er obs på det allerede nå. Håper dere trener på å bytte ting med hunden (ikke ta ifra, men bytte med noe skikkelig godt og evt bytte tilbake), så dere på den måten forebygger det litt. Ellers har jo endel cockere lett for å legge på seg, og griseører er temmelig fett. Kalveører smaker ikke såå godt, men de inneholder mindre fett i alle fall. :wub:

Men nei: hunden blir ikke aggressiv av å få griseører.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...