Gå til innhold
Hundesonen.no

LP trening i Bergen


marit S.P.

Recommended Posts

Skrevet

Hvor finner jeg en aktiv lydighets gjeng i Bergen!

Lyst å trene sammen med noen og lurer på hvilken klubb i Bergen som er best å trene med? Er bare i klasse 1, men man må jo begynne et sted!

Noen gode forslag?

Skrevet

Hos Retrieverklubben på Varden trener de lp stort sett hver onsdag (fra kl 19) og noen mandager, variabelt oppmøte men stort sett en aktiv gjeng i alle klasser.

Skrevet

Hvor er Varden? Er det der i fyllingsdalen? Må man være medlem i retriverklubben? Er treningene organisert?

Jeg leter også etter et klubb og trene fast med.. Har ikke helt bestemt meg for hvilken enda.. Tenker å begynne når Klasse1 kurset er ferdig. Det begynner i januar, og er på onsdager det også..

  • 1 month later...
Skrevet
Hvor er Varden? Er det der i fyllingsdalen? Må man være medlem i retriverklubben? Er treningene organisert?

Jeg leter også etter et klubb og trene fast med.. Har ikke helt bestemt meg for hvilken enda.. Tenker å begynne når Klasse1 kurset er ferdig. Det begynner i januar, og er på onsdager det også..

Varden er i Fyllingsdalen ja. Det er jo forskjellige klubber du kan melde deg inn i og trene med, f.eks.:

Bergen selskaps- og brukshundklubb

Sotra brukshundklubb

Norsk schäferhund klub avd Bergen

Retrieverklubben avd Bergen

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...