Gå til innhold
Hundesonen.no

LP trening i Bergen


marit S.P.

Recommended Posts

Skrevet

Hvor finner jeg en aktiv lydighets gjeng i Bergen!

Lyst å trene sammen med noen og lurer på hvilken klubb i Bergen som er best å trene med? Er bare i klasse 1, men man må jo begynne et sted!

Noen gode forslag?

Skrevet

Hos Retrieverklubben på Varden trener de lp stort sett hver onsdag (fra kl 19) og noen mandager, variabelt oppmøte men stort sett en aktiv gjeng i alle klasser.

Skrevet

Hvor er Varden? Er det der i fyllingsdalen? Må man være medlem i retriverklubben? Er treningene organisert?

Jeg leter også etter et klubb og trene fast med.. Har ikke helt bestemt meg for hvilken enda.. Tenker å begynne når Klasse1 kurset er ferdig. Det begynner i januar, og er på onsdager det også..

  • 1 month later...
Skrevet
Hvor er Varden? Er det der i fyllingsdalen? Må man være medlem i retriverklubben? Er treningene organisert?

Jeg leter også etter et klubb og trene fast med.. Har ikke helt bestemt meg for hvilken enda.. Tenker å begynne når Klasse1 kurset er ferdig. Det begynner i januar, og er på onsdager det også..

Varden er i Fyllingsdalen ja. Det er jo forskjellige klubber du kan melde deg inn i og trene med, f.eks.:

Bergen selskaps- og brukshundklubb

Sotra brukshundklubb

Norsk schäferhund klub avd Bergen

Retrieverklubben avd Bergen

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...