Gå til innhold
Hundesonen.no

LP trening i Bergen


marit S.P.

Recommended Posts

Skrevet

Hvor finner jeg en aktiv lydighets gjeng i Bergen!

Lyst å trene sammen med noen og lurer på hvilken klubb i Bergen som er best å trene med? Er bare i klasse 1, men man må jo begynne et sted!

Noen gode forslag?

Skrevet

Hos Retrieverklubben på Varden trener de lp stort sett hver onsdag (fra kl 19) og noen mandager, variabelt oppmøte men stort sett en aktiv gjeng i alle klasser.

Skrevet

Hvor er Varden? Er det der i fyllingsdalen? Må man være medlem i retriverklubben? Er treningene organisert?

Jeg leter også etter et klubb og trene fast med.. Har ikke helt bestemt meg for hvilken enda.. Tenker å begynne når Klasse1 kurset er ferdig. Det begynner i januar, og er på onsdager det også..

  • 1 month later...
Skrevet
Hvor er Varden? Er det der i fyllingsdalen? Må man være medlem i retriverklubben? Er treningene organisert?

Jeg leter også etter et klubb og trene fast med.. Har ikke helt bestemt meg for hvilken enda.. Tenker å begynne når Klasse1 kurset er ferdig. Det begynner i januar, og er på onsdager det også..

Varden er i Fyllingsdalen ja. Det er jo forskjellige klubber du kan melde deg inn i og trene med, f.eks.:

Bergen selskaps- og brukshundklubb

Sotra brukshundklubb

Norsk schäferhund klub avd Bergen

Retrieverklubben avd Bergen

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...