Gå til innhold
Hundesonen.no

Ragdoll


millis

Recommended Posts

Skrevet

I dag får jeg tidlig bursdagsgave :icon_fun:

Mannen er avgårde å henter gava mi i dette øyeblikk, er et stykke unna, men om noen timer har jeg nok det nye familiemedlemmet i armene *glede seg!* :P

Han har kjøpt en Ragdoll kattunge til meg :) Alltid ønsket meg siden førstegang jeg leste om den i en kattebok. Men jeg har liksom aldri kjøpt en for det er jo så mange herlige hjemløse huskatter der ute så jeg har tatt til meg det istedet. Gubben har gitt meg max lov til å ha 5katter, nå bryter han avtalen selv da når han gir meg en he,he,he:P

Jeg GLEDER meg så fælt! Lyst til å spole tiden litt fremover jeg!

Er det noen andre her som har Ragdoll?

Dette blir min første langhåra pus. Har hatt rasekatt en gang før for 15år siden (hm... jeg begynner å bli gammel?)

Hadde da en Chornish Rex (den er hvertfall ikke langhåra :P )

Vente,vente,vente....

Grubler så det nesten ryker ut av øra mine på navn da. Tenkte først Alfred, men det blir jo fort bare Alf (da tenker jeg med engang Alf romvesnet :Laugh: )

Så Dexter eller Dex, men det ville mannen spare til vår hund nr.2 den dagen den kommer?

Han kom med forslaget Aslan. Karnsje det er lettere når jeg får se den lille pusen og blir litt mere kjent med ham?

Kom gjerne med forslag :P

Skrevet

åhhhh du er så heeldig :)

gleder meg til å se bilder av han :P

aslan var kjempefint navn... :P

kanskje jeg skal ønske meg ragdoll istedet for hellig birma, for gutten din er jo bare såå skjønn

Skrevet

Tusen takk :P

Nå lurer jeg litt på Lincoln. (jaaaa... er hekta på Prison Break :Laugh: )

Da blir ham nok kalt for Linc.

Har hatt den lille nydlige hårballen her noen timer nå. Han er virkelig en tøffing!

Tatt noen få bilder av ham, er ikke helt husvarm enda. Ligger her å sover forran pc`n. Stakar liten, travel dag da. Nesten alle søskene hans ble hentet i dag, så ut på en lang bil tur. Inn i nytt hjem med en STOR hund og 5voksne katter. Han er ikke vant til hund.

Her er lille klumpen :)

img0368sf1.jpg

img0381xf4.jpg

Skrevet

Føler meg kjempe heldig også :cool:

Nå er navnet bestemt, det blir Lincoln, men kaller ham Linc :Laugh:

Han er mere husvarm i dag, men har ikke blitt kompis med noen av de andre enda, holder seg til oss to-beinte.

Han er redd Eldar, men det går litt bedre nå. Eldar bryr seg jo ikke så mye om han, men vil jo gjerne bli kjent. Har lagt seg ned for å prøve å gjøre seg mindre, men det hjelper lite :imrgreen: Må nok bare gi alle sammen tid, det er det eneste som pleier å hjelpe.

Ellers er pusen meget bortskjemt så han har litt å omstille seg etter. Han er vant til kokt sei og fløte hver dag. Her er det bare godmat i helgene. Fløte pleier jeg ikke servere kattene mine.

Ja så lukter han ikke noe godt. De som hadde ham røyka begge to og det gjør ikke vi. Lurer på hvor lenge den røyklukta sitter i?

  • 1 month later...
Skrevet
Eldar bryr seg jo ikke så mye om han, men vil jo gjerne bli kjent. Har lagt seg ned for å prøve å gjøre seg mindre, men det hjelper lite

Det var en nydelig katt :)

Må si at du har en virkelig gentlemannhund som legger seg ned for pus skyld.

Synes jeg ser det for meg :)

  • 1 month later...
Skrevet

Hm, hvilken farge er det på den Ragdollen? For den så ikke heeelt renraset ut...

Har oppdrett på Ragdoll, kunne tro at den er rød, men da er den en feilfarget Ragdoll?:heart:

Skrevet

Han er reinraset med stamtavle og greier :blink:

Han er hvit med røde ører og hale, mulig hele han blir rød som voksen, det får tiden vise.

Hva som er feil og riktig farge på Ragdoll aner jeg ikke for jeg driver ikke med utstilling, i mine øyne er han perfekt som han er. Klumpen min blir behandlet som alle de andre (de er huskatter).

Skrevet

Har selv en creme farget ragdoll og har nå først i en alder av 10 mnd begynt å få synlig maskering i ansiktet, så det kommer nok! Så ta det med ro du, maskefargen kommer nok. Litt vanskelig å se om han vil bli feilmarkert før masken kommer skikkelig på slike lyse katter. Og han kommer ikke til å bli rød over hele, for ragdollen er en maskekatt, dvs at det er bare ytterpunktene som blir farget(hale, ører osv). Evt. kan han få noen flekker på ryggen i samme farge som masken etterhvert hos bicolour, men dette er ikke en feil.

Synes han ser søt ut jeg:) Lykke til med den supre rasen ragdoll!

  • 3 weeks later...
Skrevet

Tusen takk :P

Oi, kan det ta så lang tid! Blir spennende å se hvordan han blir seende ut :P

Leker med badegakken i badekarret :P

img1404tatarx9.jpg

Skrevet
Tusen takk :P

Oi, kan det ta så lang tid! Blir spennende å se hvordan han blir seende ut :P

Leker med badegakken i badekarret :P

img1404tatarx9.jpg

For en søt katt :P liker egentlig ikke katter men han var overraskende fin :closedeyes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...