Gå til innhold
Hundesonen.no

Avfall fra slaktebutikker


Nirm

Recommended Posts

Skrevet

Vi har heller aldri gitt noe for avfallet, er noen år siden han som vi fikk av ga seg, skulle ønske jeg fant en butikk som jeg kunne få litt av igjen.

Gamle butikken var snille og ga oss avfallet i pakker som var vakumpakket i passe store størrelser, så det var lett å legge i fryseren og lett å posjonere ut *savne den tiden*

Skrevet

Jeg pleier å hente avkapp og "sagspon" fra butikken her, og det får jeg gratis. Varierer litt på hvor mye de har, men har fått både en, to og tre store handleposer fulle av spon, avskjær og mer eller mindre hele bein fra div dyr. Hvor mye jeg får kommer litt annpå når jeg kommer innom. Og det som er mest positivt er at det varierer hva slags kjøtt/bein jeg får, alt etter sesongen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...