Gå til innhold
Hundesonen.no

Sølve er født! (bilder fra 11/02)


Lemen

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er så glad! banana

Endelig er Sølve/Knerten/ Lillebror/Phillip (aner vi et Anne Cath Vestly inspirert navn..) er født! Jeg aner seriøst ikke hva jeg skal kalle han.. :devil: så kom med forslag!

Han er en av 5 sølvfargede dverg/toypuddel gutter som nylig kom til verden. Alle hjerter gleder seg, men ventetiden er såå lang..

Jeg synes jeg har ventet en evighet, og nå blir det 8 uker til..

Jeg gleder meg så til å få en hund i huset at jeg nesten sprekker, dette er virkelig en opptur etter en fæl høst.

*sukk*

Åh, jeg gleder meg sånn! ;)

  • Svar 90
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Gratulerer så mye! Kjempegøy :devil: Åtte uker er ikke såååå lenge da.... Du får be om hyppige oppdateringer fra oppdretter for å korte ned tiden!

Skrevet

Tusen takk for gode ord!

Jeg er helt sprekkeferdig av glede! :devil:

Bilder kommer etterhvert, jeg synes det blir spesielt spennende å se sølvfargen trer frem. Valpene er jo nesten svarte når de er nyfødt og så blekner de sakte men sikkert. *Gleder meg*

Jeg tar forresten gjerne i mot navnforslag. Jeg aner seriøst ikke hva jeg skal kalle gutten...

Forslagene jeg har er:

Sølve (og jeg vet faktisk ikke hvem Sølve Grotmol var.. jeg synes bare navnet er søtt siden det blir en sølvgutt..)

Knerten

Lillebror (men det har jeg litt lyst til å "spare")

Phillip

Philiokus

Pim Pim Pamfilius (litt langt..)

Skrevet
Tusen takk for gode ord!

Jeg er helt sprekkeferdig av glede! :devil:

Bilder kommer etterhvert, jeg synes det blir spesielt spennende å se sølvfargen trer frem. Valpene er jo nesten svarte når de er nyfødt og så blekner de sakte men sikkert. *Gleder meg*

Jeg tar forresten gjerne i mot navnforslag. Jeg aner seriøst ikke hva jeg skal kalle gutten...

Forslagene jeg har er:

Sølve (og jeg vet faktisk ikke hvem Sølve Grotmol var.. jeg synes bare navnet er søtt siden det blir en sølvgutt..)

Knerten

Lillebror (men det har jeg litt lyst til å "spare")

Phillip

Philiokus

Pim Pim Pamfilius (litt langt..)

Pappas første hund (som døde for over 20 år siden..), en dvergpuddel, het Pim. Jeg liker godt det navnet ;)

Skrevet

ÅÅÅÅ så spennende! Gratulerer :icon_fun: Vi gleder oss vilt og hemningsløst til kommende bildespam! Navn er ikke lett. Syns Sølve var et morsomt navn på en sølvpuddel. Sølve Grotmol var forøvrig sportskommentator i NRK på 80-tallet. (Parodi http://youtube.com/watch?v=oJN01fMzexc.) Men dersom du eventuelt kanskje skulle vurdere å få deg en hund til senere, så er jo Knerten og Lillebror en fin duo :devil:

Skrevet

Takk takk! :devil:

Sølve Grotmol parodien var jo "sprek" :rolleyes:, stilig dialekt om ikke annet, og nå vet jeg jo hvorfor alle de eldre familiemedlemmene ler godt og begynner å knote på nynorsk når jeg nevner på Sølve navnet.. ;)

Takket være all propagandaen din Havana, så har jeg så smått begynt å tenke på en liten Havaneser "Lilllebror", med tid og stunder. Og da hadde jo "Knerten og Lillebror" vært innmari søtt synes jeg.. Men først må jeg nesten få sølvgutten i hus. :P

Jeg føler nesten jeg har "solgt skinnet før bjørnen er skutt", for jeg står strengt tatt bare på "liste" og er ikke garantert noen valp, da oppdretter og jeg ikke har treftes ansikt til ansikt ennå, men det ser veldig lovende ut. ;) Og jeg skal på besøk om 14 dagers tid, og da regner jeg med å få en avklaring... ^_^ Jeg vil hvertfall kjøpe valp av oppdretter, så nå får jeg bare håpe h*n vil selge.. Kryss fingrene for meg! :P

Skrevet

Grattulerer så masse!

Sølvfarget Puddel er nydelig, og Sølve er nydelig navn. Evt. sølvtann?

Jeg har en katt som heter Knerten, men han er en stor katt, så lever ikke helt opp til navnet, hehe,

Knerten og lillebror er søtt, men lillesøster ble det her i huset.

Lykke til! Du har 8 uker å bli kjent med liten valp på!

Skrevet

Takk for gode ord Netteliten. Vi bor ikke sa langt fra hverandre vi tror jeg.. og valpen kommer jo til å trenge sosialisering og miljøtrening.. ;) Sender deg en PM. :(

Jeg tror nesten jeg har bestemt meg for "Sølve".. tror jeg.. :rolleyes:

Jeg skal en tur å hilse på valpene om en stund og da får jeg kanskje mere "feelingen" for hva valpen skal hete, men foreløpig er "Sølve" favoritten.. ;)

Fra oppdretter har jeg fått etterlengtet bildespam (og tillatelse til å legge ut på nett).

Først et bilde av vakre mamma "Sushi"

sushi6-1.jpg

Og verdens søteste marsvinbebiser ;)

Zandram51101107.jpg

Se så sorte de er, ennå..

Et hode bilde av vakreste mor

sushi3.jpg

Både mammaen og pappaen har begge kneleddsattest u.a, er øyelyst det siste året u.a og PrcdA gentestet fri. Og ikke minst et godt temperament. ;) Mammaen er 28 cm dvs toy, mens pappen er dverg.

Gjett hvem som er valpesyk... ;)

Skrevet

Jeg vedder på at du er innom hjemmesiden til oppdretteren din hver dag?

Hvis du er det kan med sikkerhet vite at du er valpesjuk!

Når jeg ser på disse bildene er det som om det er jeg som skal ha Zelda på nytt ;)

Jeg gleder meg så fælt på din vegne.

Vi vurderte faktisk å kalle Zelda for Zilva. Hehe ;)

Sølve er utrolig fint og tøft navn :(

Skrevet

Hva er opdretter navnet?

Eller kennel navnet?

Hadde vært tøft vis kennel navnet var norskt, då kunne han eks hetet: Fjelltoppen`s Sølvgutten så kunne du kalt han for Sølve.

Syns Sølve var tøft eller Silver og Pim Pim Pamfilius også bare kaller du han PimPim eller Pim

Skrevet

Gratulerer med fødselen iallfall! Det blir nok valp på deg :(

Nå er ikke jeg så glad i "søte" navn, så jeg er nok inhabil i spørsmålet om Pim'er og sånn! Men jeg syntes jo i utgangspunktet Sølve var litt kult, ellers liker jeg Silver og ting som kan avledes av sølv og grått og sånn...

Så jo helt fantastisk ut denne moren da ;)

Skrevet

Tusen takk for alle gode ord! :P

Kanskje jeg er litt rar, men jeg vil holde oppdretter litt hemmelig enn så lenge, er liksom litt redd for å "jinxe" valpekjøpet ved å legge ut for mye.. (overtroisk jeg, neida.. :) ..)

Det jeg kan si er at oppdretter har jeg funnet på NPK sin oppdretterliste. Ved tidligere kull har valpene fått engelske navn. Jeg blir mer og mer sikker på at det må bli Sølve Sølvgutten.. :P

Det er forøvrig lett å gå i fella med sukkersøte ting, ikke bare på navnefronten. I dag var jeg å så på valpeutstyr, noe må jeg jo bruke ventetiden på, og plutselig hadde jeg kjøpt og betalt et babyblått valpehalsband og kobbel med massevis av små "diamanter" på.. :P Ikke praktisk og ikke det jeg skulle ha i det hele tatt, men så søtt.. :P Og det blir returnert i morra den dag. Jeg hadde aldri i verden kjøpt det til Sophus, men så fantes det ikke slike ting til han den gangen. Det er ikke måte på hva som finnes av stærsj til minatyrer, men jeg skal ha hund, ikke motehund.. Og jeg er redd valpen kunne ha spist opp "diamantene".. :rolleyes:

Mvh LivB

Skrevet

Gratulerer så masse LivB :P Dette blir morro :P Disse8 ukene går nok fortere enn du tror, selv om det til tider er dager der timene blir veeeeeldig lange. Er ferdig med 8 ukers lang ventetid i dag, reiser nedover for å hente vesle jenta mi om 30minutter :P Er ikke lenge til det er din tur heller! I mellomtiden får du kose deg med shopping av valpeutstyr og endeløse timer på dataen (jeg har vært innom oppdretter sin hjemmeside minst 4 ganger pr dag, i håp om at det var kommet oppdateringer på kullet :) ) Navnet sølve er jo bare kjempe fint, falt litt for det jeg :P

Håper du holder oss oppdatert underveis da :P

Skrevet

Å, gratulerer så mye ;) Flott å høre at du fremdeles skal ha puddel, hihi! Har en anelse om hvilken oppdretter du skal ha av :P Gleder meg masse til å se sorte puddelbebiser med sølvsnute :cool:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...