Gå til innhold
Hundesonen.no

Kaninens spiseliste?


LizzieDog

Recommended Posts

  • 8 months later...
Skrevet

Pellets, høy, gress, grønn paprika og mørk salat er bra for kaninen ; ) (det er selfølgelig mere, men sånn basis)

  • 3 weeks later...
Skrevet

kaninene mine får da pellets om kvelden de får ca. 1\2 dl.

Men du burde ikke gi dem for mye epler og sånt.. når du skal gi dem epler ta ut alt som ikke er spiselig.

Liste:

Morgen: Gullerot, vann og høy

Lunsj: Gress, Vann og høy

Middag: Grønnsaker (salat,Gullerot OSV)

Kveld: Kraftfôr (pellets ikke gnagerblanding)

Det er lista mi,,'

Og nok morsjon.

www.sagaveienskaninstall.piczo.com

Mvh sagaveienskanistall

PS: hvis kaninen\kaninene dine\den har diare prøv og gi den bare høy noen dager og når du trur den er frisk igjen s¨å kan du gi den pellets igjen..

Skrevet

Kaninen skal ha; Fri tilgang til høy, 20 g pellets per kilo - kaninens kroppsvekt, grønnsaker..

Kaninen skal ikke ha; Knekkebrød, brød/boller etc, korn/frø, mais..

Høy er basisfôret til kaninen :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...