Gå til innhold
Hundesonen.no

MCO med vannskrekk


trespiser

Recommended Posts

Jeg har en fått en liten MCO pus.. Jeg vet at de liker vann. Jeg vet at katten jeg har er en MCO. Men min MCO er redd for vann. Er det normalt? går vannskrekken over etterhvert eller hva kan være feil?

takker for svar :rolleyes:

Hvordan redd for vann mener du? Min elsker å sitte i vasken og drikke av kranen, MEN, tar jeg henne inn på badet så freaker hun helt ut :P

Hvis du hadde tro på at hun kom til å elske å bade, så ville jeg altså tro om igjen :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...
Du har hund, alle hunder liker vel å leke, bade i vann? eller har du også Maine Coon?

Jeg har en Maine Coon og de liker å leke med vann, bade osv.. de har ikke vannskrekk. Men katta mi har visst vannskrekk selv om den er en Maine Coon

Hehe.. ja, jeg har hund også :whistle: Men det var Maine Coon'en min jeg snakket om. Og hun har ingenting overs for noe annet vann enn det som kommer ut av springen (i sakte fart) eller befinner seg i vannskålen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 7 months later...

Heij!

Har også nettopp fått meg en liten Maine Coon pus. Igår tenkte jeg at jeg skulle prøve å dusje den bare for å se hvordan han reagerte..Synes det gikk kjempebra.

Etter min meining så er det viktig å ikke tvinge den og holde dem fast, det mener jeg vil gjøre at han husker den hendelsen veldig godt som noe veldig dårlig.

Det jeg gjorde var å ta min pus med meg på badet, og så slo jeg på vannet, men ikke med fullt trykk (tenkte den kunne bli redd da) men svakt trykk å lunkent vann..tok handa mi i vannet og så strøk jeg han med den våte handa mi hehe. Han flyttet seg da, men så hentet jeg han å satt han rett atmed dusj hodet slik at han ble blaut, og da gjorde han egentlig ikke så mye, han ble vel kanskje mest forundret. :blink:

Men uansett, kan være lurt å begynne med små steg..Å ikke ha vannet på fullt trykk siden det kan virke skremmende. Og heller ta deg god tid med katten. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

trodde aldri jeg skulle få mer svar på dette men jeg kan jo fortelle at katten min nå i sommer har forsiktig gått opp i trillerbåra som jeg bruker til å samle regnvann fra takrenna og lagt seg oppi vannet.. hadde også et lite basseng som katta snek seg forsiktig opp i.. pleier også å gå tur med katten av og til i skogen. på stien vi pleiar å gå så er det en bekk og et bittelite vann. Der elsker katten å være.. Pleier ofte å sitte der en times tid å se på katten leke seg i vannet. Har ikke katten i bånd da den følger etter meg som en hund og går aldri mer enn 20 meter i fra og kommer løpende som en leopard når jeg går min vei

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...