Gå til innhold
Hundesonen.no

fant en chow chow!!


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

var på tur med ask nå, og langs den trafikerte veien kommer det en chow-chow. den har ikke halsbånd, og ingen eier i nerheten. jeg tok den med hjem og her sitter jeg, med en chow, voksen, som er prikk lik diego! han er vel ikke forsvunnet? :) vi har ringt falken , og visst ingen har meldt han savnet blir han hær til i morgen, så kommer falken og henter han. ekstremt kjerlig og snill hund, trass i at den har et gapende sår der halsbåndet skulle ha vært. har gitt den litt vann og mat, så får vi se om ingen har meldt han innen dagen, drar vi til vetn med han. Han er tydelivis noens hund!

  • Svar 79
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Chow chow er noen nydelige bamser da! :) så gøy da, kos deg med han mens du kan :wink: hehe. selvsagt ikke like gøy for eieren, er ikke sikkert han ringer å melder ham borte heller. får håpe på det beste! :)

Skrevet

Oi! Såpass! :-o Får håpe eieren melder den savnet, sånn at den kommer til rette igjen :) (Hihi, kan du ta bilde av den? hvis den er en stor utgave av Diego så må den jo være nydelig! :oops: )

Skrevet
oisann! Hvordan har han fått det såret mon tro?

Ja, vil se bilde av ham :)

Tenkte jeg og på. Kanskje vi heller bør håpe at den ikke kommer tilbake til eieren? :D

Vil også se bilder :)

Skrevet

skal ta noern bilder og legge in senere i dag. :) han er helt nydelig! skal straks til veten og få såret sydd, og det er virkelig merkelig hvordan han kunne ha fått det såret. det er ca 10 cm langt og åpent,,som om noen skulle...skjørt med kniv faktsk! heldigvis er det bare huden, så ingen blodårer eller pulsårer går til spille. hunden er gammel, så visst ingen eier melder seg blir den enter avlivet eller omplasert...

Skrevet

Tenkte jeg og på. Kanskje vi heller bør håpe at den ikke kommer tilbake til eieren? :D

Vil også se bilder :)

Ja, det var i de baner jeg også tenkte...

Håper noen vil ha ham da... ikke avliv stakkaren...

Skrevet

vi har bestemt oss for at visst eieren dukker opp, men ikke er villig til og betale tilbake det vi brukte på stingene til hunden, får han den ikke tilbake, da er den ikke mer verdt for han.. :) da stiller vi han ut for omplasering, eller i værste fall avlivning, det kommer an på hvordan hundens tilstand egentlig er.

Skrevet

Håper alt går bra med Chowen da.... :) stakars, fikk skikkelig vondt av den... :)

Skrevet
ehh... Var det ikke en Chi - eller ser du ikke forskjell :)

hæ?

har vært til dyrlegen og sitter her skuffa som bare det. såret var for gammelt til og sys, da måptte han ha skjært rund og sydd igjenn, han sa det ville gro av seg selv, og ga han en sprøyte, smurte på en gro.krem og ga oss resept på antibiotika, dette skulle han ha 645 kr for!! bare fordi det er søndag! vi sjekket også om hunden var chippet, men det var den dessverre ikke. så siden vi ikke kan ha den hær på grunn av ask, har naboen, onkelen min tatt han i noen dager. såret er minst et par dager gammelt, og hunden er ikke savnet gjenniom falken. vi frykter at hunden ble dumpet med vilje. : :-o dyrlegen mente at såret skyldet for hard bruk av halbåndet, men ingen av oss trudde serlig å det, chowen har ekstremt tykk pels, et så rett snitt er det vanskelig og forosake vd hjelp av halsbånd! så med mindre noen melder seg som hundens eier i løpet av noen dager, vil hunden bli sendt til falken, prøvd omplasert, men mest sannsynlig avlivet! nydliger chow har jeg sjelden sett, også så tillitsfull! skadet var han, men kom rett bort til oss og fulgte med hjem uten bånd.

jeg vil ikke sende den til avlivning! noen som vil ha chow??

Skrevet

Uff, håper ikke dere må sende den til avliving (om ikke den er så skada at det er det beste for den da) Håper den får ett godt hjem om den blir omplassert i alle fall :)

Skrevet

hæ?

har vært til dyrlegen og sitter her skuffa som bare det. såret var for gammelt til og sys, da måptte han ha skjært rund og sydd igjenn, han sa det ville gro av seg selv, og ga han en sprøyte, smurte på en gro.krem og ga oss resept på antibiotika, dette skulle han ha 645 kr for!! bare fordi det er søndag! vi sjekket også om hunden var chippet, men det var den dessverre ikke. så siden vi ikke kan ha den her på grunn av ask, har naboen, onkelen min tatt han i noen dager. såret er minst et par dager gammelt, og hunden er ikke savnet gjenniom falken. vi frykter at hunden ble dumpet med vilje. : :-o dyrlegen mente at såret skyldet for hard bruk av halbåndet, men ingen av oss trudde serlig å det, chowen har ekstremt tykk pels, et så rett snitt er det vanskelig og forosake vd hjelp av halsbånd! så med mindre noen melder seg som hundens eier i løpet av noen dager, vil hunden bli sendt til falken, prøvd omplasert, men mest sannsynlig avlivet! nydliger chow har jeg sjelden sett, også så tillitsfull! skadet var han, men kom rett bort til oss og fulgte med hjem uten bånd.

jeg vil ikke sende den til avlivning! noen som vil ha chow??

:) Uffff så grusomt..... :P:) stakars liten...

Skrevet

Stakkars.. :)

Chow'er er faktisk tillitsfulle..

Håper den ikke blir avlivet, den fortjener noen bedre enn det..

Skulle gjerne tatt han jeg.. :)

Må legge ut noen bilder..

Skrevet

må ikke sende en hund du har funnet til avliving vel :-o

Jeg har en tass som til stadighet stikker av, kan jo ikke bli avlivd for det om.. eller er det noe jeg ikke har fått med meg?

Skrevet

uff så trist! :) jeg og ville gjerne tatt ham, men det tror jeg ikke går. Håper dere finner et godt hjem til ham da.

Skrevet

Uff nei så trist...

At eieren ikke har meldt ham savnet kan jo tyde på at den kanskje ikke er ønsket ja...

Skrevet
må ikke sende en hund du har funnet til avliving vel :-o  

Jeg har en tass som til stadighet stikker av, kan jo ikke bli avlivd for det om.. eller er det noe jeg ikke har fått med meg?

hva skal jeg gjøre da? avlivning stå jo nederst på liesten, men det kan bli vanskelig og få omplasert en såpass gammel hund, som i tilleg, verken kan særlig mange komandoer(han har ikke lystret på en eneste en av hva ve har prøvd), ikke vet vi hva han heter heller. få vil ha en hund som går på medisiner, og antibiotika. næi, sjansene for omplasering er egentli små! :):)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...