Gå til innhold
Hundesonen.no

Bikkja er på vei til å bli nakenhund!


¤renate¤

Recommended Posts

Skrevet

King er på god vei til å bli nakenhund, den flotte halen, og skjørtene begynner å se rimelig møllspiste ut.

Grunnen? Jo, Koda syns det er rimelig festlig å nappe tak i hårtuster baki der under lek, eller når han føler for litt action, han vet nemmlig veldig godt at King ikke liker slikt og begynner å springe etter han, noe pøbelfrøet syns er veeeldig morro :lol:

Problemet er at dette skjer ofte når de er løse, og gjerne et stykke unna meg og Koda bryr seg ikke om Kings nokså forbannede beskjeder om at han må gi seg. Hvordan får jeg Koda til å forstå at han ikke kan nappe pelsen til King på dette viset?

Jeg kan jo ikke holde Koda i bånd for evig og alltid, samtidig kan ikke dette fortsette, King får vondt og om dette fortsetter så vil han passe bedre inn i nakenhundringen enn sheltieringen på utstillinger :whistle:

Noen kloke hoder her inne som har et råd eller to og komme med? Da vil jeg være evig takknemmlig!

Skrevet
kan du ikke prøve at spraye lidt bitterspray i halen hans, så vil det ihvertfald ikke være så sjovt at bide/sutte i halen.

Vet du, jeg tror jeg ville forsøkt Einsteins råd jeg! Hvordan kan en ellers få bukt med dette.. Blir jo litt kjipt for King hvis han vil vaske seg, men han får vel overleve en liten stund :D

Skrevet
kan du ikke prøve at spraye lidt bitterspray i halen hans, så vil det ihvertfald ikke være så sjovt at bide/sutte i halen.

Ahh.. Sånn en enkel løsning.. Det skal jeg deffinitivt prøve. Fant sprayen i nettbutikk og den var jo ikke særlig dyr heller. Da kan jeg kanskje i samme slengen få bukt med min ene katts store trang til å spise ledninger.

Tusen takk!

Vet du, jeg tror jeg ville forsøkt Einsteins råd jeg! Hvordan kan en ellers få bukt med dette.. Blir jo litt kjipt for King hvis han vil vaske seg, men han får vel overleve en liten stund :D

Tror ikke han pleier å vaske seg noe særlig i det området, så det regner jeg med skal gå bra :P

Skrevet

Hehe, så bra at Einsteins ide traff blink! Enn så lenge iaf. Fortell oss hvordan det går da!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...