Gå til innhold
Hundesonen.no

Tips til bedring av øvelser


starlight

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har tips til hvordan jeg skal få til en tettere fvf? Hun vil liksom gå litt langt til venstre.. Har prøvd å belønne på utsiden, og å belønne hver gang hun er "borti" meg..

Utgangsstilllinga blir noen ganger skjev (blir alltid perfekt etter innkalling) noen ganger funker det å kremte så retter hun seg selv, andre ganger bare "faller hun ut".

Det siste "problemet" vårt er apporten. Hun vil rett å slett ikke holde fast! Har prøvd "oppskriften" i lydighetstrening i teori og praksis, men jeg ser ingen bedring. Hun tror rett og slett at hun bare skal bite over og slippe ut. Noen som har tips? Hun bærer og plukker opp fra bakken.

Skrevet

Apport sliter vi selv med, så der er jeg ikke den rette til å komme med tips iallefall :rolleyes:

Utgangsstillingen vår var også veldig skev. Vi fikk beskjed av instruktør av å bryte og prøve på nytt hvis hunden kom inn skjevt, ikke belønne. De skeve utg-stillingene da ville komme bort av seg selv. Og det gjorde de faktisk!

(Må si vi innimellom har en og annen skjev, men ikke så mange som vi hadde! Lov å prøve seg :glare: )

Fvf, tja. Sliter litt selv med tett fvf, men jeg jobber på samme måte som deg. Belønner når hun er borti låret mitt, og prøver belønne med venstre hånd utafor. Ellers har jeg også fått et tips om å ta litt kjappe svinger så hunden må henge med, og variere i antall steg på fvf. Noen ganger kan man bare ta et par steg før utg-stilling igjen.

Lykke til! Håper du får mange gode tips som jeg kan plukke med meg og :)

  • 4 weeks later...
Skrevet
Er det noen som har tips til hvordan jeg skal få til en tettere fvf? Hun vil liksom gå litt langt til venstre.. Har prøvd å belønne på utsiden, og å belønne hver gang hun er "borti" meg..

Utgangsstilllinga blir noen ganger skjev (blir alltid perfekt etter innkalling) noen ganger funker det å kremte så retter hun seg selv, andre ganger bare "faller hun ut".

Det siste "problemet" vårt er apporten. Hun vil rett å slett ikke holde fast! Har prøvd "oppskriften" i lydighetstrening i teori og praksis, men jeg ser ingen bedring. Hun tror rett og slett at hun bare skal bite over og slippe ut. Noen som har tips? Hun bærer og plukker opp fra bakken.

Prøv å gå inntil ein vegg, mur o.l. Belønn MASSE for det, og gjer det ei god stund til du trur ho mestrer det å gå imellom deg og veggen. Gå så vekk fra veggen og prøv om det går bedre, belønn fantastisk masse i så fall. Samme kan du gjere når det gjeld utgangsstillinga :)

Ellers så må eg sei at trene, trene og atter trene er det som skal til;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...