Gå til innhold
Hundesonen.no

Katt på bussen


trespiser

Recommended Posts

Skrevet

Hallo..

Jeg er nesten i en liten krise..

Jeg skal hente en liten MCO kattunge på Tirsdag og jeg har ikke bil og eneste mulighet for meg er å ta bussen for å hente den.

Det er slik at det står i villkårene til det buss selskapet jeg må benytte ikke kan ha dyr på bussen. Da kan det bli vanskelig da jeg ikke har noen andre valg og jeg MÅ ta med katt på bussen..

Er det noe jeg kan gjøre for å være sikker på at jeg ikke står igjen i Oslo med en stakkars MCO? Det haster veldig med at jeg kommer hjem tirsdag da jeg skal jobbe dagen etter og jeg kjenner ingen jeg kan være hos.

Er det andre her som har reist med katt i bur på NOR-WAY buss ekspressene i det siste?

Jeg takker for alle svar.

mvh

bekymret MCO eier

Skrevet

Jeg fikk ta katta mi på bussen.. Noen busser aksepterer ikke dyr pga folk med allergi og astma. Men på noen bussruter er det greit. Jeg tok kontakt med mitt buss selskap og fikk en oversikt over ruter som det er lov til å ta med dyr på.

Dere som vil ta med katt på langtur kan bare kontakte buss selskap så det ikke blir problemer med å reise. gjelder ikke bare katt men alle pelsdyr :rolleyes:

reis kollektivt og spar på miljøet og alle de søte dyra våre :rolleyes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...