Gå til innhold
Hundesonen.no

Azawakh på Hundelivsmessa 2007


Tøfflus

Recommended Posts

Skrevet

Har akkurat fått vite at det kommer en veldig hyggelig Azawakh på Hundelivsmessa på Hellerud på søndag. Den skal både delta i raseparaden og være litt på standen til Norsk Myndeklubb/Norsk Greyhoundklubb. En super sjanse til å se en rase det er ytterst få av i Norge (om jeg ikke tar helt feil, maks en håndfull).

Dere husker sikkert at det er satt igang en aksjon for å hjelpe en av rasens største bevarer som nylig mistet flere hunder samt alt han eide og hadde i en grusom brann. Se her: http://dyresonen.no/forum/index.php?showtopic=28488

Så nå har dere en glimrende anledning til å se et eks IRL samt evt bidra litt til aksjonen om ønskelig.

Velkommen skal ALLE være :icon_confused:

Skrevet

Saa hyggelig at folk synes det er goy at det kommer Azawakh paa hundelivsmessa :icon_confused:

Vi kommer med Namji (www.azawakh.no), som er en nydelig to aar gammel tispe. Kanskje jeg ser noen av dere paa soendag da!

Skrevet

Helt sikkert det ja! Tenker du har kost med Namji da, hun er super hyggelig :icon_confused:

Jeg skal faa meg egen azawakh til sommeren, gleder meg som en unge!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...