Gå til innhold
Hundesonen.no

Import fra Storbritania


Rosin

Recommended Posts

Skrevet

Joda.. Opptil flere.

Men totalsum er litt vanskelig, da det jo avhenger HELT av hvordan man frakter hunden, da. Og selvsagt størrelse på hunden.

Om man må få den sendt alene er prisen kanskje 2-3000,-, men om man er over selv likevel og får den med på flyet man flyr med er det snakk om noen hundrelapper for en valp av middels størrelse. Men prisen blir basert på størrelse av flykassen + den totale vekten av hund og kasse.

Transport til/fra flyplass etc er en helt annen sak.

Dessuten er det fler og fler flyselskaper som krever at man bruker sånne "shipping-firmaer" når det gjelder dyr. Disse tar seg da av allt papirarbeid, transport etc. Og DE skal ha godt betalt, ja...

Buret hunden må sitte i koster jo fort opptil en tusenlapp - men har man med eget, slipper man jo den kostnaden.

Momsen avhenger av prisen på hunden i seg selv.

Men beste måten å finne ut av dette helt sikkert er jo å først finnes størrelsen på flykassen man må ha, regne ut ca vekt - og så ringe flyselskapet.

Susanne

(Betalte vel rundt 3-400,- for valp på fanget sist.. Men ca 3.000,- for tilsendt unghund fra Wien samme år)

Skrevet

Jeg har tatt inn hund fra England

Det er veldig dyrt å ta inn hund fra derfra, som nesten det eneste landet tillater ingen flyvninger derfra hunder i kabinen slik at den må gå som cargo. Dette er det 10 ukers aldersgrense på.

Du må regne med litt i ekstra vetrinær kostnader, den må chippes tidlig slik at du får med export pedigree, pass må ordnes og echinioccose (orm) behandling.

Valpen veide ca 5/6 kg da jeg tok henne inn, billetten hennes kom på nesten 5.000,- (da har jeg ikke tatt med våre) i tillegg kommer transport kasse til godt over 1.000,-.

Er det Heathrow du skal reise fra er avstandene enorme, du må derfor ha forhåndsbestillt transport som også koster litt.

Toll er det jo også, 25% er det ikke? Mener å huske det.

Pluss godt med tips til de på cargo avd mot å love å passe ekstra godt på henne ( dette trenger du ikke da) :lol:

Alt i alt en dyr fornøyelse :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...