Gå til innhold
Hundesonen.no

Tattoo


MariaN

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er ikke helt fornøyd med min ennå. Den er ikke ferdig, og må fylles "inni". Også skal jeg bygge på. Jeg ønsker 'sleeves' eller hva det nå heter.

Kosta 900kr, egentlig mye for så lite.

Jeg har ikke med teksten verken over eller under. Bare symbolet.

post-38-1193753604_thumb.gif

Skrevet

Har en på ankelen er ca 8 x 8 cm, har selv tegnet den, fik den lavet i Thailand på Phuket, hos en tatovør der er uddannet i usa. Den kostede 150kr og fik den tatoveret op igen for 3 år siden hos den samme tatovør, det kostede 100 kr.

Skrevet

Ja har 3 stykker, men den ene er tatovert sammen med den siste, så det ser ut som en. Min første fikk jeg for snart 8 år siden. På skuldra. Kostet 600 kr. Så for 1,5 år siden fikk jeg en på siden av ryggen mot hofta som også kostet 600 kr. Og nå for snart 2 uker siden fikk jeg den siste som jeg har rundt den jeg har på siden. Den kostet 2500 kr. :blink:

Skrevet

Har det kinesiske stjernetegnet tigeren på magen (eller kanskje det er del av en nuddelmeny? :blink: ) og den kosta 900kr. Nedover venstre underarm har jeg tatovert Carpe Diem og den kosta 1000kr. Fikk endel avslag ettersom han som tatoverte er kompis av samboeren min.

Når økonomien blir litt bedre skal jeg ha en tatovering på ryggen.. Det kjipe er bare at tatostudioet her i by'n måtte legges ned... :glare:

Skrevet

Jeg har to stykker. Den ene tok jeg hos en kompis, er bilde av en hodeskalle med hanekam, men jeg har tenkt å få noen til å fortsette på den. Fikk den egentlig gratis, men tvingte i han litt.

Har også en skremt katte foran på skulderen. Den må fylles litt bedre. Er kjempefornøyd med den, er logoen til et plateselskap.

tatoo-1.jpg

Skrevet

Har sikkelig lyst til å ta på underarmen.. 2 kinesiske tegn.. Men må nok vente til jeg blir litt eldre <_<

Men til dere som har på korsryggen, er det ikke sånn at hvis man har der får man ikke bedøvlese ved fødsel? Ikke at dere har hatt barn sikkert, men jeg har hørt det ama :icon_confused:

Skrevet

Har en nydelig liten Pegasus på ankelen, kostet 1200, tok den for.. 4,5 år siden. Den er kjempeviktig for meg, representerer meg på veldig mange måter. Lurve it! Tok den på House of Pain i Oslo, svindyrt, men fantastisk god sevice og veldig sterilt. Du får ikke epidural dersom tatoveringen dekker det området man setter sprøyten i, men det er et bestemt område, så skal være mulig å holde seg unna det.

Skrevet
Men til dere som har på korsryggen, er det ikke sånn at hvis man har der får man ikke bedøvlese ved fødsel? Ikke at dere har hatt barn sikkert, men jeg har hørt det ama :icon_confused:

Tatovert korsrygg kan gjøre det risikofylt å få bedøvelse ved fødsel eller keisersnitt.

Anestesioverlege Eirik Søfteland ved Haukeland universitetssykehus i Bergen sier han helst ikke setter epidural- eller spinalbedøvelse i en tatovering.

-Det er en teoretisk mulighet for at fargestoffer kan komme inn med nåla og utløse nerveskader eller betennelsesreaksjoner. Disse kan i verste fall gi muskelsvakheter, lammelser og langvarige smerter, sier Søfteland til Dagbladet.

Forskerne har ikke bevis for at slike skader kan oppstå, men flere undersøkelser viser at hudelementer kan bli dratt inn uansett om legen bruker spinalnål eller en tykkere epiduralnål. Tatoveringer inneholder fargestoffer som kan virke irriterende hvis stoffene blir ført inn i ryggen.

Det er tatoveringer over hele midtlinjen i lenderyggen som skaper trøbbel.

Kilde

Skrevet

abCIMG0596.jpg

Jeg har gris på korsryggen jeg, bare fordi at den er søt ;)

Har forøvrig fått barn 2 ganger, og fikk ikke epidural noen av gangene :icon_confused: Ikke pga tattisen nei, den tok jeg for snart 2 år siden den, jeg hadde bare ikke behov for det (fødsler er ikke sånn man ser på amerikanske filmer og serier, liksom.. hehe)

Skrevet
Jeg har gris på korsryggen jeg, bare fordi at den er søt ;)

Har forøvrig fått barn 2 ganger, og fikk ikke epidural noen av gangene :icon_confused: Ikke pga tattisen nei, den tok jeg for snart 2 år siden den, jeg hadde bare ikke behov for det (fødsler er ikke sånn man ser på amerikanske filmer og serier, liksom.. hehe)

men det er ikke alltid man får valget om å føde naturlig.... jeg har ei jente på 8 uker og har ikke kjent en eneste rie en gang! På grunn av tverrleie måtte hun tas med keisersnitt og spinalbedøvelse...

Må være litt surt å legges i narkose og miste sine barns fødsler på grunn av en tatoovering spør du meg...

Skrevet

Jeg har en drage i celtic stil på leggen,og en tribal på armen..Han kameraten min som jeg bor hos nå/leier hos tatoverer meg gratis,da han har studio,så nå som jeg bor her er jeg stygt redd for at jeg kommer til å tatovere hele armene!Har allerede funnet motivene...ehrem...Fy fy...

Skrevet
men det er ikke alltid man får valget om å føde naturlig.... jeg har ei jente på 8 uker og har ikke kjent en eneste rie en gang! På grunn av tverrleie måtte hun tas med keisersnitt og spinalbedøvelse...

Må være litt surt å legges i narkose og miste sine barns fødsler på grunn av en tatoovering spør du meg...

Litt OT dette, men problemet ditt var vel ikke først og fremst en tattis, liksom? Barnet ditt ville ligget i tverrleie uansett..

Alltid kjedelig å måtte legges i narkose og ta keisersnitt vil jeg tro, men jeg antar at hovedgrunnen til det ikke er tattiser - av de jeg kjenner som har måtte ta keisersnitt og blitt lagt i narkose, så har vel ingen av de tattis på korsryggen :icon_confused:

Skrevet

Lurer på en ting med tatto på korsryggen. Har litt lyst på en liten skorpion der, men er redd for dette med fødsel. Går det ikke ann å snakke med en lege om hvor man kan ha den for at det skal gå fint?

Er uansett lenge til jeg skal ha om jeg i det hele tatt skal ha.

Skrevet
Litt OT dette, men problemet ditt var vel ikke først og fremst en tattis, liksom? Barnet ditt ville ligget i tverrleie uansett..

Alltid kjedelig å måtte legges i narkose og ta keisersnitt vil jeg tro, men jeg antar at hovedgrunnen til det ikke er tattiser - av de jeg kjenner som har måtte ta keisersnitt og blitt lagt i narkose, så har vel ingen av de tattis på korsryggen ;)

Jo, siden man har tattis vil man ved planlagt keisersnitt ikke kunne ta spinalbedøvelse.(Under spinalbedøvelse er man våken) Da må man ty til narkose, som igjen betyr at man sover seg gjennom fødselen ;) selvfølgelig finnes det tusenogørtisju andre grunner for at man kan havne i narkose under ett keisersnitt. Men personlig ville jeg nok tenkt meg om et par tre fire ganger før jeg tatoverte meg i "epidural/spinal-området".

Her er en artikkel der det menes at tatovering ikke har noe å si med tanke på epiduralbedøvelse

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
    • Det kommer an på hund/pels, bil og værforhold. Og ikke minst varighet. Om det ikke er sol er det lite problem om det er 20 grader. Om det er sol bør man være obs fra det er 18+ grader i luften tenker jeg, det kan fort bli varmt i bilen med direkte sollys. Kan bilen stå i skygge? (pass på at skygge ikke flytter seg) Vi har hatt hundene i bil midtsommers, men da med reflekterende duk over bilen, vifte på inne i bilen og bagasjerom og vinduer på gløtt. Sjekk inn minimum en gang i timen. Men stort sett ville vi sjelden hatt hundene med i bilen om vi skulle noe så lenge uten å faktisk ha dem med. Det har såklart vært ventetid på kurs og sånt, men da har vi stort sett hatt hele bilen stående åpen.
    • Jeg var medlem for lenge siden med ett annet brukernavn. Er det veldig stille her nå? Hvor er det blitt av de andre brukerne? Synd det. 
    • Når er det for varmt å ha hund ventende i bilen? Nå er det 10 grader ute på det varmeste her jeg bor. Hvis det hadde vært 15 grader så hadde det vært helt uaktuelt. Det blir kun lufting fem cm øverst i alle vinduer. Prøver å parkere i skyggen men redd det plutselig ikke blir skygge mere. Har en hund med normal kort pels og ikke tykk huskey pels.
    • Det er det vi sliter med også. Han sover nå på natten fra 23-06:30 og så sover han litt av og på i valpebingen mens vi er på jobb 07:45-12 og så fra 13-15. fra vi kommer hjem fra jobb til kveldsmat i 20:30 tiden klarer han ikke å slappe av. Vi har prøvd det meste, bur, binge, eget rom. Teppe over buret, musikk. Slite han ut på tur eller med søk og apport. Både mer og mindre aktivitet. Men ingen ting fungerer. men ellers lik i oppførsel som før. Selv om han nå sover mer på natten
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...