Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har erfaring, eller vet måten man kan ta hunden / få bort en uvane som jeg sliter med hos min Border Collie tispe på 11mnd.

Hu har for vane å rulle seg i andres bæsj å da helst hundemøkk når vi er ute å går tur... Kun der hvor avføringen er fersk for å si det sånn, eller det har regnet og den har blitt bløt! Vet at det kun er innstinktet for å skjule sin egen kroppslukt ovenfor andre dyr. Men er ikke så koselig for min del for å si det sånn, når hun kommer løpende ned fra buskene og dritt i halve pelsen. Eller i stad når jeg slapp henne i parken og hu da snuser første også legger seg ned å gnir seg inn. udelikat, og vil veldig gjerne ha bort denne vanen. (blir jo mye vasking av henne da, ikke bra det heller.. men er jo bare nødt)

Men hvordan skal jeg ta henne. selvfølgelig når jeg ser at det blir gjort så har jeg sagt nei (hardt, tydelig) men hu er ei tispe som er ganske trygg på seg selv og mye selvtilitt, å lar seg ikke knekke om jeg så hadde tatt a hardt i nakkeskinnen å sagt at sånn gjør vi ikke! Når nei kommer og så vet hun at hu har gjort noe som ikke skal gjøres og pleier da å sett seg på plass o.l. for å tilfredsstille meg å si unskyld liksom. se nå så flink jeg er! .. hehe.. Men hu har ikke sluttet med uvanen å rulle seg i dritt.. Virker som det har mye større verdi for henne at litt kjeft etterpå tar a gjerne i mot..

Må jeg bare gå hardt mot hardt på denne uvanen og virkelig ta a?

Takk for svar...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...