Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har erfaring, eller vet måten man kan ta hunden / få bort en uvane som jeg sliter med hos min Border Collie tispe på 11mnd.

Hu har for vane å rulle seg i andres bæsj å da helst hundemøkk når vi er ute å går tur... Kun der hvor avføringen er fersk for å si det sånn, eller det har regnet og den har blitt bløt! Vet at det kun er innstinktet for å skjule sin egen kroppslukt ovenfor andre dyr. Men er ikke så koselig for min del for å si det sånn, når hun kommer løpende ned fra buskene og dritt i halve pelsen. Eller i stad når jeg slapp henne i parken og hu da snuser første også legger seg ned å gnir seg inn. udelikat, og vil veldig gjerne ha bort denne vanen. (blir jo mye vasking av henne da, ikke bra det heller.. men er jo bare nødt)

Men hvordan skal jeg ta henne. selvfølgelig når jeg ser at det blir gjort så har jeg sagt nei (hardt, tydelig) men hu er ei tispe som er ganske trygg på seg selv og mye selvtilitt, å lar seg ikke knekke om jeg så hadde tatt a hardt i nakkeskinnen å sagt at sånn gjør vi ikke! Når nei kommer og så vet hun at hu har gjort noe som ikke skal gjøres og pleier da å sett seg på plass o.l. for å tilfredsstille meg å si unskyld liksom. se nå så flink jeg er! .. hehe.. Men hu har ikke sluttet med uvanen å rulle seg i dritt.. Virker som det har mye større verdi for henne at litt kjeft etterpå tar a gjerne i mot..

Må jeg bare gå hardt mot hardt på denne uvanen og virkelig ta a?

Takk for svar...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...