Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takk for omtanke ❤️ Dessverre ble det ikke snakk om måneder en gang ?Tidi fikk sovne inn onsdag 13 mars ? Hun virket noe bedre på søndag og mandag etter at hun hadde fått supplerende medisin

Blondie har blitt 14 år! Hipp hipp hurra!

Tidi var tiltenkt å ha et kull hos oppdretter nå i vinter. Men før hun eventuelt skulle parres, så skulle hun ta ultralyd av hjertet da det er dukket opp en del unge kelpier med hjertefeil. På vei til

Posted Images

Skrevet

Takk igjen! Har laget 3 slideshow med bilder og musikk til av henne men får ikke lagt de inn på verken youtube eller photobucket.... :S

Har ihverfall fått til å legge inn resultatet fra den en av to utstillinger som vi har vært på i høst. Venter enda på bilder fra den andre så :blink:

Her er link til resultatene:

http://www.only-blondie.com/Sotra07.html

Jeg har også tatt inn filmer av det på photobucketen min. Men det ble utrolig dårlig kvalitet innpå der.

Først er det en av Blondie på bordet. Så er det en av Blondie i ringen...

Skal skrive inn link etter på, må bare vente til den siste filmen er lastet inn. Vis noen vet med photobucket og klarer å finne meg og filmene mine der innpå så er det bare til å søke på: only-blondie

www.photobucket.no

Skrevet

Ja, fikk vite det. Legger de inn 1 etter 1 her jeg da.

Åpen klasse, nr. 2 i køen er oss

http://s242.photobucket.com/albums/ff167/o...nt=DSCN3296.flv

På bordet, her trengs det litt mer trening

http://s242.photobucket.com/albums/ff167/o...=DSCN3297-1.flv

Premiering åpen klasse, vi vinner med CK :D

http://s242.photobucket.com/albums/ff167/o...nt=DSCN3299.flv

Beste tispe klasse, vi er nr.4 i køen. Blir 5BTK blant ca 30-40 papilloner, det er bra det ;)

http://s242.photobucket.com/albums/ff167/o...=DSCN3300-1.flv

Dagen etter i Bønes Hallen, Åpen klasse, nr 2 i køen i dag igjen

http://s242.photobucket.com/albums/ff167/o...nt=DSCN3303.flv

Vi går en trekant

http://s242.photobucket.com/albums/ff167/o...nt=DSCN3304.flv

Premiering i Åpen klasse, Vinner i dag igjen med CK og 5BTK igjen! ;)

http://s242.photobucket.com/albums/ff167/o...nt=DSCN3307.flv

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Enda flere bilder. Bare laget nytt svar slik at jeg får plass :blink:

Først et julekort fra oss!

Julekort.Blondie.gif-for-web-large.jpg

Portretter av Blondie. Portretter skal jo være personlig og si noe om objektet. Vell, dette sier veldig mye om min hund :lol:

Desember%202007%20032.JPG-for-web-large.jpg

Desember%202007%20034.JPG-for-web-large.jpg

Desember%202007%20036.JPG-for-web-large.jpg

PS: Vi bruker normalt sett ikke hanske når vi leker med henne :o Hun er ikke så brutal(selv om hun kan bli skikkelig gira så gir hun seg når vi sier au) og vi behandler henne ikke brutalt her heller ;) jeg tror hun er på vei for å bite med på det siste bilde og hun lekse bare med en hanske så vi tok den gjærne bare på oss ;)

Desember%202007%20069.JPG-for-web-large.jpg

Desember%202007%20085.JPG-for-web-large.jpg

Desember%202007%20086.JPG-for-web-large.jpg

Desember%202007%20097.JPG-for-web-large.jpg

Desember%202007%20106.JPG-for-web-large.jpg

Desember%202007%20111.JPG-for-web-large.jpg

Desember%202007%20178.JPG-for-web-large.jpg

Desember%202007%20206.JPG-for-web-large.jpg

November2007%20056.JPG-for-web-large.jpg

November2007%20083.JPG-for-web-large.jpg

November2007%20035.JPG-for-web-large.jpg

Desember2007%20069.JPG-for-web-large.jpg

Desember2007%20147.JPG-for-web-large.jpg

Ser ut som om at hun smiler her AW

Desember2007%20148.JPG-for-web-large.jpg

Desember2007%20155.JPG-for-web-large.jpg

Macro bilder av vovisen

Desember2007%20157.JPG-for-web-large.jpg

Desember2007%20051.JPG-for-web-large.jpg

Desember2007%20069.JPG-for-web-large-1197655748.jpg

Desember2007%20079.JPG-for-web-large.jpg

Skrevet
Nei så søte bilder! :blink: Ser ut til å ha skikkelig killerinstinkt når det gjelder hansken :lol:

Hehe, ja. Hun kan kanskje virke veldig redd og sånt på treff(hun er skikkelig skeptisk til andre hunder), men hjemme så fyrer hun løs! Hun skal drepe alt! Til og med store hester våger hun seg mot :o Hihi

Skrevet

Såå fine bilder :blink: Du må visst lære meg en ting og to når det gjelder kamera og bilder :tongue:

Hils til den lille musen din fra meg ^_^ Både meg og Pia gleder oss til å gå på tur med dere en eller annen gang om ikke så lenge.

Skrevet

Takk! :D

For dere som leser Mini Nytt så er det bilde av meg og Blondie fra en NMHK utstilling på Ågotnes her i Bergen. Vi vant Junior handling! :D

Sjekk det ut da! Skal se om jeg kan få bilde på en eller annen måte :D

Skrevet

Nye bilder!

Tok litt julebilder her en dag som jeg egentlig tok til den konkurransen men ble ikke så fornøyde med dem.

Her er de ihvertfall.

Desember2007%20003.JPG-for-web-large.jpg

Desember2007%20004.JPG-for-web-large.jpg

Desember2007%20005.JPG-for-web-large.jpg

Desember2007%20007.JPG-for-web-large.jpg

Desember2007%20008.JPG-for-web-large.jpg

God Jul!

Litt diverse bilder

Julen2007%20006.JPG-for-web-large.jpg

Julen2007%20214.JPG-for-web-large.jpg

Så julebilder igjen

Julen2007%20305.JPG-for-web-large.jpg

Julen2007%20316.JPG-for-web-large.jpg

Julen2007%20323.JPG-for-web-large.jpg

Julen2007%20335.JPG-for-web-large.jpg

  • 2 months later...
  • 1 year later...
Skrevet

Oy! Lenge siden, men så har jeg hatt en lang pause her i fra da ;o

Siden sist har vi tatt Agility nybegynner kurs og funnet ut at det er dette vi vil satse på! Det var jo det Blondie ble kjøpt til og det er som om hun er skapt for det siden jeg ville bruke henne til det :) Vi har jo også vært på noen utstillinger siden sist. Det var 1 på Stord hvor alt gikk strålende :) 1KVAL,1KONK,CK,CERT,1BTK, BIM :) Flotteste resultatet (elsker denne dommeren :) ). Andre gangen var NKK i Bergen hvor vi satset på Stor Certet så hun kunne bli champion, men neida. Verken HP eller CK på oss, da kan man vell drømme om cert. 1KVAL, 2KONK (hater denne dommeren xD neida).

Siden agility kurset har vi trent ute på Sotra brukshundklubb en del på høsten, men på vinteren måtte vi ta pause. Nå på våren igjen var vi vell på 2 treninger før vi startet uofisielt stevne forrige uke. Dette gikk rett i dass. En hun som ikke ville jobbe, men bare snuse rundt på banen :) Disket, men siden det var uofisielt fikk vi gjøre ferdig banen, som om det hjalp når hun ikke haddet det særlig kjekt. Det var som om å gå banen var hennes verste mareritt. Men øvelse gjør mester, vi gir oss ikke her =)

Her kommer noen bilder av jenten når hun sitter forann peisen etter et "deilig" bad før utstilling og noen fra agility treningen.

i256850343_39714_2.jpg

Mmm.. :D

i256850943_19822_2.jpg

Løper ned stigen :D Liker seg i høyden. Møne er favoritten. Når jeg bygget bane når jeg trente alene satt hun på toppen og skuet over rike sitt.

i256850942_89535_2.jpg

Dreamteam bilde vår må være med også =)

i256850941_22046_2.jpg

Og selfølgelig nusse bilde :D

Edit: For øyeblikket har Blondie presset seg nedi kamera baggen min fordi hun elsker bagger xD Hun ser så dum ut! Her kommer blondie egenskapene frem :D Hun tyter ut av!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Da er det ikke lenge til hjemmesiden er fullført her :) Nå mangler jeg bare bilder og resultater.

Ta en titt da :)

www.only-blondie.com

Så skal jeg legge ut bilder her og så fort jeg har fått noe innpå hjemmesiden =)

I går overasket Blondie meg kjempe masse på trening ;) Hun var en stund aggresiv med andre hunder siden hun var usikker på dem. Dermed var jeg vandt med knurring, og vokting av meg når andre hunder kom bort. I går på agility treningen passet jeg på mens andre tok banen at hvis de plutselig løp av banen så skulle de ikke få stormløpe bort til henne så hun fikk enda et dårlig møte med hunder. Senere kom det en Toller han bort til oss og Blondie gikk mot den MED LOGRENDE HALE! :) :) ;) Jeg ble så utrolig overasket! Og senere ville hun også bort for å hilse på Ace her inne, en tervuren han. Men han var litt uinteressert i henne, men hovedpoenget var at hun ville hilse! Jeg kunne ikke bli mer stolt av henne da ^^,

Skrevet

(Nå har jeg skrevet 3 innlegg uten respons :))

Her er noen bilder ^^ Både fra når hun var valp og noen nå når hun er blitt eldre. De fleste er fra i fjord, men har blitt litt lite bilder i det siste :lol:

BILDER

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...