Gå til innhold
Hundesonen.no

Blondie & Tidi


MegaMarie
 Share

Recommended Posts

Hadde en tråd før men finner den ikke igjen. På tide å lage ny.

Slik det hele startet
Dobs Only Blondie, eller bare Blondie til daglig, er en papillon fra Dobs kennel. Til min 12 års bursdag ønsket jeg meg en hund og rasen skulle være papillon. Hvorfor jeg valgte papillon husker jeg ikke, men jeg husker at jeg hadde vært med mamma på ringtrening når hennes hund var valp og da fikk jeg gå med en papillon tispe som het Tatjana. Også bodde det en papillon der med oss før som het Pinky. Så jeg tror jeg valgte papillon bare pga av utseende. Når så min bursdag kom hadde jeg alle rede proppet ønske listen min med alle mulige andre ønsker fordi jeg trodde aldri at jeg kom til å få en hund(faktisk den eneste gangen jeg ikke trodde jeg kom til å få det jeg ville ha og den eneste gangen jeg fikk det) så spurte mamma om jeg ikke ønsket meg hund lenger, så sa jeg: JO, men jeg tror ikke at jeg kommer til å få det. Men det gjorde jeg altså. Jeg fikk bare et bur og en bok om papillon til å begynne med. Mamma hadde bestilt valp fra Olga(oppdretteren) på utstillingen i Bergen i sept. Da ønsket jeg meg egentlig en sort og hvit en og det hadde vist vært flere damer og sakt til mamma at de hadde en sort og hvit valp til salgs, men jeg glad for at jeg fikk velge selv.

Ikke før 11.05.06 var valpene født(bursdagen min var 20.11.05). Vi hadde leitet lenge etter navn tror jeg og hadde funnet Blondie inne på canis med store bokstaver og jeg følte det var skapt til henne. Men så var det problemet med å finne ut hva hun skulle hete i stamtavlen. Hun skulle jo hete noe på O, og alle mulige forslag poppet opp. Og jeg som ikke var så god i engelsk sa at hun skulle hete One Star osv. Men tilslutt ble det Only Blondie, helt enkelt. Nå i etter tid har jeg funnet et bedre forslag, nemlig Odakota som betyr venn(et tips vis du kommer til O kull). Det ble født 4 valper i det kullet som vi helst ville ha fra, men en uke etter ble enda et kull født av en annen kombinasjon som vi var mindre interresert i. Vi skulle kikke på begge kull da. Det ble født 4 i begge kullene, 2 hanner og 2 tisper i begge kullene og til sammen hadde jeg 4 tisper å velge mellom og med første rett på begge kull. Vi fant ut at tispene i det andre kullet var for små og gikk for kull nr. 1. Der var det en tispe som vi hadde "valgt" oss ut på telefonen fordi hun var nesten helt hvit og det passet jo til navnet Blondie også var det en med litt mer tegninger på kroppen. Men den andre hvite tispen var hele tiden så opptatt av å være med mor og pep og var ikke så veldig sosial den dagen mens alle de andre valpene var fulle av sprell. Så dermed falt valget på Blondie med bavaria merket i pannen :cry: De andre søskene hennes heter: Dobs Orion(hanne), Dobs Odin(hanna) og Dobs Otezza The Rising Star. Den 05.08.06 hentet vi min søte Blondie hjem i fra Nesbyen hvor oppdretteren var for å stille ut hundene. Foreldrene er Nuch Dobs Gladi og Nuch Pappilove`s Dr.Dolittle.

Valpe bilder:

gladys_valper2.jpg
Det første bilde vi fikk se av hele kullet, Blondie er fremst.

Hodebilder.JPG

Blondie%20blik.JPG

2005_0815Image0035.JPG

2005_0815Image0054.JPG

2005_0815Image0105.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takk for omtanke ❤️ Dessverre ble det ikke snakk om måneder en gang ?Tidi fikk sovne inn onsdag 13 mars ? Hun virket noe bedre på søndag og mandag etter at hun hadde fått supplerende medisin

Blondie har blitt 14 år! Hipp hipp hurra!

Tidi var tiltenkt å ha et kull hos oppdretter nå i vinter. Men før hun eventuelt skulle parres, så skulle hun ta ultralyd av hjertet da det er dukket opp en del unge kelpier med hjertefeil. På vei til

Posted Images

Kanskje jeg skal fortsette og fortelle litt :poke:

Planen var å bruke henne til Agility, men vi måtte jo vente 1 år før vi kunne begynne med det. I kjøper kontrakten stod det vell at jeg måtte stille henne en gang så da meldte jeg henne på til Stord utstillingen valp 4-6 mnd. Hun var nesten 5 mnd da. Jeg husker at mamma skulle basta bom stille henne på første utstillingen og noen fremover og jeg ble kjempe sur siden det var min hund osv. Så var jeg så heldig at en liten engel hørte meg og flyttet Stord utstillingen til en helg som mamma ikke kunne være med. Så da fikk jeg stille henne selv. Det gikk ganske greit inne i ringen og ellers annet en at jeg mistet nr. lappen og fikk panikk og løp rundt på hele lokale(heldig vis liten plass) og fant til slutt lappen. Jeg hadde heldigvis pugget nr av en eller annen grunn så det var ikke så vanskelig å finne den. Så nå vi gikk inn i ringen veltet jeg en sånn "premie hund" som en hann hund hadde tisset på så den ville ikke jeg ta i, så mannen forann med tok den opp :blink: også sa jeg feil til dommeren, jeg sa at hun var litt gamlere en det hun egentlig var så i kritikken stod det: litt kraftig tispe eller noe sånt. Premieringen ble 2.BTK 4-6 mnd av 4 tisper.

Siden det gikk så bra fikk jeg fortsette å stille Blondie og ikke mamma. Jeg syns det var så gøy på utstilling at jeg prøvde meg igjen på Manger i mars. Da var hun akkuratt 9mnd på dagen utstillingen ble holdt så hun var akkuratt Junior. Det var inn og ut av ringen flere ganger og dagen endte med 1JK,1JKK,HP,1VK,2BTK og CERT! Kjempe stolt av jenta mi som bare var nøyaktig 9mnd gammel og slo ut flere championer på sin 2 utstilling i hele sitt liv og sin første "ortlige" utsilling. Første sjanse til å få Cert og vi grabbet det. Etter dette har vi fått flere CK og enda et CERT samme år på Nesbyen utstillingen, første utstilling som Unghund. Der ble hun 1Ak, 1Akk, HP, 1VK, CERT. Etter det har ikke mye stort skjedd. Det har gått i CK og at hun vinner klassen sin men ikke noe serlig mer. 5BTK har det også vært en del av. Men med nesten 40 papilloner på hver utstilling så er jo det bra.

Agility har jeg enda ikke startet med. Mye har skjedd og planene har hele tiden blitt utsatt. Nå har som mål å starte med Agility til sommeren når jeg er ferdig med 10 klasse og skal også stille ganske mye fra sommeren av. Så da blir det mye hund på hjernen og timeplanen da. Hun kan en god del ting til agility da bla annet hoppe, gjennom tunnel og slalom mellom beina.

Lydighet har vi også trent litt. Hun kan sitt, dekk, på plass og innkalling. Hun er ikke ekspert på på plass. Hun må øve litt mer på det. Vi prøvde oss på pronse merke i sommer og det gikk rett i dass :) Tror vi fikk 39% eller noe sånt. Godkjent er vell 90%. Hun stakk av og masse tull. Heldigvis var det inngjæret da. Men vi skal prøve flere ganger. Ellers så er lydighet bare for mosjon, trening og morro skyld. Også holder vi på med freestyle på hjemmebasis. Noe som hun liker ganske godt.

Flere bilder:

i28562649_60394_2.jpg

En skal tidlig krøkes

i29069437_36702_2.jpg

Linselus

i172631646_6060_2.jpg

Blondie`s ikke fult så glansfulle tid av livet sitt :PLOL

i70367170_42867_2.jpg

Her hører både ører og hale egentlig til en elefant, haha!

i70479148_74536_2.jpg

"Sjekker opp" kamera

i65537879_80134_2.jpg

Bading før utstilling

i68723723_71927_2.jpg

Etter utstillingen

i85551569_37849_2.jpg

i29880823_18148_2.jpg

Baby vovven

i114114827_84356_2.jpg

Etter andre utstillingen

i117452593_97099_2.jpg

Etter tredje utstillingen

i140721827_3266_2.jpg

Alle premiene samlet etter 4 utstillinger

i118435646_21440_2.jpg

Gal? Hvem, jeg? Neida :)

i120510731_15302_2.jpg

Blondie Pondie Pondusen

i129131059_83198_2.jpg

Piken i blomstene

i172549723_55193_2.jpg

God i agility

i144195844_70925_2.jpg

Sommerpiken

i172575975_87482_2.jpg

Kull søstrene Blondie og Tezza(tror Tezza bare mangler stor certet før hun blir champion også)

i172699008_8383_2.jpg

Blondie og brore mannen Orion som også bare mangler stor Certet før han blir Champion

i139826838_74363_2.jpg

i195323111_92178_2.jpg

i197554023_36646_2.jpg

Fine ører

i197247573_5922_2.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Litt om Blondie ellers.

Hun elsker å gå tur. Når hun hører ordet tur så klikker det for hun. Hihi.

Hun kan en masse trix. Sikkert ikke den som kan mest. Hun liker veldig godt å trene og lærer som oftest veldig raskt. Med noe godt som godis så er hun i full fart med å gjøre alt mulig for å få godisen(som oftest går i dekk og hopp :blink:).

Hun er litt skeptisk til fremmede hunder(eller veldig, så lenge de er mindre enn henne så går det bra). Først går det i knurring så er det hyling fordi hun blir redd. Ellers så får hun kvister og tiss og bæsj i rompen sin på tur :poke: Det er det eneste negativet med henne. Hun er alt som jeg leter etter i en hund(untatt at hun er redd fremmede hunder).

Hun elsker mennesker og det er jeg kjempe glad for. Hun liker også veldig godt å prate og prater i ett sett om hun har noen å prate med.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk!

Ble veldig mye skriving men når alle rede 2 år av hennes liv er forbi så er det ikke så lett å korte det ned ;)

Pluss med en sånn hund så er det så mye å skrive om ;)

Milli er også kjempe fin! DP er en av rasene på min "ønske" rase liste :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for svar! Ja, man blir jo bare mer interessert når man gjør det så bra!

Men siden vi går på så pass få utstillinger i året (faktisk bare 4 utstillinger som teller) så er det jo ikke så lett å få til de beste resultatene heller(selv om vi har fått veldig gode). Men etter sommeren 2008 så skal jeg få reise rundt alene så lenge jeg kommer igjen samme dag. Da skal vi se om vi får tatt Stor Certet :) Da blir det masse utstillinger så lenge jeg har råd.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for svar!

Har ikke fått oppdatert hjemmesiden på en god stund nå, for mamma og pappa er i syden og jeg er hos tanten min.

Fått meg speilrefleks kamera nå og er kjempe fornøyd! Tatt masse bilder av alt annet enn Blondie fordi hun er på kennel :)

Savner henne. Men jeg vet at hun har det fint. Kennelen som hun er på har vært på nyhetene før. Det er kjempe mange som vil ha hundene sine der. Det er en egen øy som kennelen ligger på i Alvøen i Bergen. Der får hundene gå løs på tur. Som oftest lager de på en måte par av hundene som skal gå sammen på tur så klart vis de passer å gå sammen. Men Blondie og Gipsy går sammen siden de er på kennel sammen. En gang var Blondie på kennel alene. Da gikk hun tur sammen med en dachs. og dachser liker hun veldig godt.

På søndag skal vi hente henne og da skal vi på hundetreff. Da blir det masse bilder med mindre været er stygt. Vil ikke ødelegge kameraet heller.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, hun har jo gjort det ganske bra hele veien. Men det er jo egentlig litt kjedelig å ligge sånn nesten helt til tops hele tiden å ikke komme helt til tops. Men jeg vet ikke helt jeg. Føler nesten de "tar vekk" meg fordi jeg er ung i forhold til de andre som stiller. Vis hun får så mye bra men aldri kommer helt til tops :S

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Svarte deg jo på msn, men kan jo være andre lurer så jeg skriver det bare jeg :cool:

Vet ikke, det kan være. Mamma sier at vis hun blir champion før hun er 4 eller 5 år gammel så kan vi få valper på henne, men er redd for at hun skal dø under fødselen eller noe sånt.

Vi har tenkt og snakket om kennel navn, men det er forsatt bare noe som jeg drømmer om.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hihi, tusen takk og i lige så til dine firbeinte!

Har vært ute i dag klokken 3 og tok bilder av blondie i solnedgangen!(Merk dere, klokken var bare 3!)

Noen som skjønner offer jeg kaller det for The Wild West der ute? :icon_clapping: Ligner ihverfall syns jeg.

Bildespam:

November2007%20038.JPG-for-web-large.jpg

November2007%20050.JPG-for-web-large.jpg

November2007%20067.JPG-for-web-large.jpg

November2007%20069.JPG-for-web-large.jpg

November2007%20079.JPG-for-web-large.jpg

November2007%20135.JPG-for-web-large.jpg

November2007%20137.JPG-for-web-large.jpg

November2007%20155.JPG-for-web-large.jpg

November2007%20175.JPG-for-web-large.jpg

Rare jenten leker :thumbs:

November2007%20157.JPG-for-web-large.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...