Gå til innhold
Hundesonen.no

Proplan puppy


imsdal

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Er det noen som vet hvor i Oslo jeg kan få tak i Proplan puppy chicken & rice billigst i Oslo?

Betaler rundt 580 kroner for en 15 kg sekk hos Buster Zoo på Stovner.

Skrevet

Jeg vil tro det er veldig mye samme pris ute og går. Butikkene har sjelden noe fortjeneste på fòret de selger. (Buster Zoo har hvertfall ikke det) Så ville annta at de var billigst.

Skrevet

Vet du hvor mye mindre det er snakk om?

Er avhengig av kollektivtrafikken og reiser forbi Stovner hver dag fra jobb.

Dersom det er mye billigere på Skøyen så vurderer jeg å ta med pakkrammesekken og kjøpe tre sekker.

Det er ikke lett å være gjerrig. :rolleyes:

Skrevet
Hei.

Er det noen som vet hvor i Oslo jeg kan få tak i Proplan puppy chicken & rice billigst i Oslo?

Betaler rundt 580 kroner for en 15 kg sekk hos Buster Zoo på Stovner.

hei holder på og sjekke dette for deg. Fred.

Skrevet

Nesten alle butikker selger fòr til prisforslaget til levrandøren.

Dersom de selger det for mindre enn i andre butikker kan det komme av at de tar inn fòr fra utlandet. Noe som ikke er praktisk.

Skrevet

Hvis du prayer en taxi, eller får noen til å kjøre deg, kan du kjøpe feks 6 x 20 kg Pro Plan Large Puppy Breed til kr 450 per sekk. Dette er et tilbud alle frohandlere har på såkalte oppdretteravtale, og gjelder alle typer Pro Plan.

Jeg kjøper dette sammen med en annen, og tar 4 sekker selv. Når mine Boerboeler går over til "voksen" for, blir prisen per 20 kg ca 400...

Skrevet

Det der hørtes lurt ut. Får prøve å finne en annen valpeeier å alliere meg med. Kan ikke se for meg at hunden min eter 120kg for alene i løpet av det neste halvåret. ;)

Skrevet

Tror sekkene har en holdbarhetstid på ca året, så i utgangspunktet hvis hunden din skal spise ca 350 gr per døgn, eller mer, vil 6 sekker a 20 kg representere et årlig forbruk...hvis ikke min matematikk suger ****** da :lærer:

Har også hørt om forhandlere som har klippekort...6 sekken gratis osv...blir ca det tilsvarende :)

Skrevet

Hunden min spiser kun 250 gram i dag og er fem måneder. Må nok finne noen som jeg kan alliere meg med da jeg skal gå over til voksenforet til juni. Får prøve å spørre om klippekort neste gang jeg skal handle.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...