Gå til innhold
Hundesonen.no

100 km på knapt 7 timer


Guest Per Olav

Recommended Posts

Guest Per Olav
Skrevet

På hjemmesiden til den rasen jeg har fortelles at hunden til en av mine bekjente nylig har gjennomført et 100 km langt konkuransseløp på 6 timer og 51 minutter. Minimumstida for å bli bedømt som "Excelent" er 8 timer og 20 minutter. De første 40 kilometrene ble klokket på 2 timer og 30 minuttter og hunden holdt samme tempo nesten hele tiden. På hjemmesiden fortelles at etter løpet virket hunden ikke særlig sliten og potene var helt OK. To timer etter var det umulig å se på hunden at den nylig hadde løpt 100 km ved siden av eieren som syklet ved siden av.

Skrevet

Sykt! :( Eller, helt utrolig rettere sagt! :( Må vel gjerne si gratulerer! :(

Hadde hunden (og eieren) pauser underveis, eller gikk det i ett?

Guest Per Olav
Skrevet
Sykt! :( Eller, helt utrolig rettere sagt! :( Må vel gjerne si gratulerer! :(

Hadde hunden (og eieren) pauser underveis, eller gikk det i ett?

Jada - det er bestemmelser for hvor mange pauser som er innlagt - om vanning, potesjekk og generell bedømming av hundene under løpet.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...