Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan er Arild Eriksen som dommer?


Cathrine og Killja

Recommended Posts

Skrevet
bare lurer :lol:

"lur no more" :D Arild Eriksen er en av våre aller dyktigste dommere og er veldig behagelig å gå for. Lun, logn og han tar ikke fokus fra noen i ringen. Du føler deg vel tilpass. Det som også er så flott med Arild er at du får det du fortjener av poeng, hverken mer eller mindre. Han er fokusert på førerens signaler også. F. eks. et nikk med hodet i det du kaller inn hunden, betyr vanligvis trekk for dobbeltkommando. Det er blandt annet grunnen til at jeg har fokusert så mye på "bli et tre" som et positivt betinget signal. Han er dyktig til å forholde seg til regelverket og det er en betryggelse om man starter i klasse I.. Har du meldt deg på for Arild, så kan du glede deg til en flott opplevelse i ringen.

Skrevet
"lur no more" :P Arild Eriksen er en av våre aller dyktigste dommere og er veldig behagelig å gå for. Lun, logn og han tar ikke fokus fra noen i ringen. Du føler deg vel tilpass. Det som også er så flott med Arild er at du får det du fortjener av poeng, hverken mer eller mindre. Han er fokusert på førerens signaler også. F. eks. et nikk med hodet i det du kaller inn hunden, betyr vanligvis trekk for dobbeltkommando. Det er blandt annet grunnen til at jeg har fokusert så mye på "bli et tre" som et positivt betinget signal. Han er dyktig til å forholde seg til regelverket og det er en betryggelse om man starter i klasse I.. Har du meldt deg på for Arild, så kan du glede deg til en flott opplevelse i ringen.

tusen takk for svar :lol: er helt fersk, og dette blir min aller første gang :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...