Gå til innhold
Hundesonen.no

Togreise


Anne

Recommended Posts

Skrevet

Jeg satser på å hente Shaylee med tog. Turen tar ca 6,5 time, dette med et stopp i Kr.sand der vi kan lufte oss litt tror jeg. Er dette for langt, og skal jeg heller satse på å kjøre bil? Det trenger jo lenger med bil, men man kan stopp så ofte man vil...

Vil og høre erfaringer fra dem som har hentet med tog...

Mener jeg har spurt om dette før men finner det ikke igjenn...

Skrevet

Jeg måtte ta tog i to timer med Eso, da var jo ikke turen lengre enn at det gikk greit. Han byttet på å ligge i buret og å sitte i fanget mitt.

Siden togturen er såpass lang så er det vel ikke noe annet å gjøre enn å la hunden gjøre i fra seg i buret når/hvis den må på to. Legg et lag med avis i bunnen åsså teppe oppå. Når den har gjort ifra seg så kast avisa og legg inn ny. Ha også med et ekstra teppe hvis det må skiftes.

Kanskje ikke så dumt å ha med seg et ekstra skift i form av genser og bukse til seg selv heller, hvis uhellet først skulle være ute når valpen satt i fanget ditt.

Togreiser er jo normalt sett ganske behagelige, humper og rister ikke så voldsomt, så bilsyk blir den lille forhåpentligvis ikke :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...