Jump to content
Hundesonen.no

Håravfall


LeneC

Recommended Posts

Posted

Håper noen kan ha en formening om hva dette kan være..

Mine to hunder har i det siste mistet så mye hår at begge er så godt som nakne på brystet.

Hannen har i tillegg nesten ikke hår igjen på halsen fremme, og tispen er blitt svært bar på baken..

Er dette kun snakk om fôr eller kan det være andre årsaker?

Har nå gått over til hills c/d som er normal fôret fra veterinær.

Posted

Vet du, jeg tror jeg rett og slett ville tatt dem med til veterinæren og fått dem sjekket begge to. Så mye håravfall på begge samtidig høres ikke ut som om noe som kommer fra fôret.

Guest Snusmumrikk
Posted

Jeg ville nok også tatt en tur til veterinær. Men, er det bare at håret har falt av, eller er de røde, har utslett el. i huden også?

Posted

Joda, det var bare foret de hadde reagert på.

De har nå fått vitamin sprøyte og skal fortsette på foret de nå får pluss litt fiskeolje :)

Ingen fare ;)

Posted

Så bra at du fant ut av det... Men jeg finner det fremdeles besynderlig at to hunder får identisk reaksjon på et fôr... Og når dette viser seg, så ville jeg strengt tatt fjernet fôret jeg da :) Men hva sa veterinæren var grunnen til reaksjon da? Bortsett fra at det var fôret? Blir jo nysgjerrig siden du har fått beskjed om å fortsette med det.

Posted

Det var ett tilsetningsstoff i det andre foret som hadde gitt ømtålelige hunder hudproblemer og pelstap.

Ikke veterinærforet.

Da jeg så at det falt såpass mye hår av mine stoppet jeg bruken av det andre foret umiddelbart og gikk over til c/d som jeg tidligere har brukt med suksess på hunder med ømfintlige mager og diverse.

Navn på det andre foret ønsker jeg ikke å oppgi, ettersom det selvfølgelig er mange andre som tåler det svært godt.

Men det var ikke ett butikk fôr, slik at det er sagt. Jeg gidder ikke ha på meg at jeg skal ha fôret på dårlig kvalitet.

Så nå får jeg se om ikke det retter seg etter fôrskifte, og dersom det ikke gjør det selvfølgelig høre med vetten igjen.

Satt bare inn ett lite spørsmål her, for å høre om det var noen som hadde hatt liknende problem med sine hunder for å være litt forberedt på hva jeg kunne få høre fra vetten.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...