Gå til innhold
Hundesonen.no

Nilu og Åse


Nilu

Recommended Posts

Skrevet

halloen alle sammen!

Vi er to jenter fra Haugesund, Nilu er en chi på 9 mnd, og Åse er ei jente på 22

Nå har jeg sett min kjære søster her inne "ellish" så dersom dere "kjenner" henne vet dere at jeg har vokst opp med hund, hadde norsk buhund fra jeg var 3 år til jeg var 9, så fikk vi Tassen da jeg var 16, og nå har mamma og pappa og ellish fått seg enda en, Abby.

Selv fikk jeg Nilu for tre mnd siden (de beste tre mnd i hele mitt liv ;) ) Hu er et lite sjarmtroll uten like, som sjarmerer i senk alt som rører på seg! hun er veldig glad i å gå tur, og leke med alt hun finner!

ellers er jeg gift, har vært det i en mnd, og pappan til Nilu bor sammen med oss i Tysvær.

Skrevet

Ja, der var du komt til dyresonen også! :) ventet på dette.. (uvant å skriva bokmål te deg!:D) velkommen kjære søster! :D du må legge ut noen bilder av Nilu! :)

Skrevet

hei Åse, velkommen inn hit :)

Seb sier hei til kullsøsteren sin!

--------------------------------------------

Nilu - Seb, 10 uker gamle.. :)

resized_035-2.jpg

*Dobbelpost. Bruk redigeringsfunksjonen, mod. Josie&Miriam*

Skrevet
hei Åse, velkommen inn hit :)

Seb sier hei til kullsøsteren sin!

--------------------------------------------

Nilu - Seb, 10 uker gamle.. :icon_redface:

resized_035-2.jpg

*Dobbelpost. Bruk redigeringsfunksjonen, mod. Josie&Miriam*

nydelig :-) og hallot il dere alle!

ja jeg har jo vært snikleser her en stun da.... hehe, men fant ut at det var på tide å lage en profil!

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...