Gå til innhold
Hundesonen.no

Chinchila


tm100021

Recommended Posts

Skrevet

Vel, nå har jeg en chinchila men kan ingen ting om de... Så noen spørsmål... Hvor tam kan en chinchila bli? Kan jeg sette inn feks vat/bomull så den får det varmere? Noen som vet om nettbutikker som selger chinchila bur? Hva trenger egentlig en Chinchila?

Skrevet

De kan bli ganske tamme ;) Det er en fordel å holde masse på med de, slik at de får tillit til mennesker.

Tenkte å skrive litt info til deg her, men jeg fant en nettside med en del info, eller så han du google Chinchilla

http://www.silverstreak.no/

En ting som er veldig viktig, er kostholdet.

Skrevet

hehe hvilket bur har du nå da?

De trenger ganske stor plass å boltre seg på ja. større jo bedre!

PS: De hopper vist syykt langt også. har du sett din gjort det??

Skrevet

nei.. Hun har ikke stort nok bur ;) Hun har bare et lite bur nå, men jeg fikk mal av ei om hvordan bygge et bur selv, jeg skal kjøpe et skap også omgjøre det til et stort og høyt chinchila bur.... Fikk skikkelig dårlig samvitighet nå ;)

Men hun er løs en gang om dagen ihvertfall, så hun får bevegd seg litt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...