Gå til innhold
Hundesonen.no

Affen - the man, the animals and the music


hardrocker

Recommended Posts

Jeg er en mann på 31 år. Jobber i Telenor, og stortrives der. Bor i Harstad sammen med min kjære samboer Kristin, og vår herlige datter Maja Therese. Vi bor i et flott hus, som ligger litt for seg selv, men samtidig relativt sentralt. Ypperlig lokasjon for våre kjære dyr, med skogen rett utafor døra.

Jeg er musiker, og har spilt bass i diverse hardrock og metalband siden jeg var 12. Musikk er noe som ligger til familien, og så å si alle på morssida i min familie er musikere, og spenner fra klassisk til jazz til heavy metal. Det er det den tyngre musikken som ligger mitt hjerte nærmest. Favorittband er det mange av, men for å nevne de aller viktigste: Alice Cooper, Kiss, Motörhead, Lynyrd Skynyrd, Van der Graaf Generator, Dream Theater...og sånn kunne jeg fortsatt resten av dagen :)

l_5b4a990cb7403fcd96d9a9a17878cb81.jpg

Kristin er ansvarlig for Somali-oppdrettet Coda's (se Coda's Somali oppdrett ), og vi har i tillegg en flott huskatt og en snill og god Golden Retriever. Tidligere hadde vi Lady, ei herlig blandingstispe (50% Collie/50% Golden Retriever) og en kjempesjarmerende Engelsk Bulldog, Benedicte (som er å se på avataren min). Kristin har lang erfaring med dyr, og skal ha æra for å ha fått meg kattefrelst. Er blitt totalt og fullstendig forelska i rasen Somali spesiellt.

Maja Therese er dattra vår. Hun er 9 år, og har vokst opp med dyr runt seg. Kan nesten si det var bulldogen Benedicte som lærte henne å gå, da hun var svært rolig, og lot det lille barnet klatre og herje med seg, så hun lærte å reise seg opp, gå, etc, som de fleste lærer på møbler, hehe. Men mer om Kristin og MT på hjemmesida vår.

Bilder av våre kjære dyr kan dere se her:

http://dyresonen.no/forum/index.php?showto...pid=397329&

Og vil dere vite mer kan dere sende mail, eller gå inn på disse sidene:

Coda's Somalioppdrett

Affen's MySpace

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...