Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Rare, nervøse tufsen, den beste av alle!

Jeg hentet deg sommeren 99' da jeg var 16. Du var 4, hadde flyttet fra en ukjent fortid og tydelig merket. Du var en distrè herre fra første gang jeg så deg. Lydighet tror jeg var et ukjent fenomen fra der du kom fra. I begynnelsen ville du helst ikke bli kjent med meg. Men så forsto du etter hvert at jeg ikke ville deg noe vondt. Så begynte du å følge meg over alt.

Det gjorde du i nesten åtte år. Hva har vel ikke vi to opplevd sammen, lille mannen? Du hadde mange fiender. De fleste potensielle mordere i dine øyne. Spesielt hengere, menn og store hunder. Tre schäferblandinger prøvde å drepe deg. Den ene klarte det nesten, men jeg la meg imellom. Jeg vet jo at man ikke skal gå imellom to hunder, men du var den lille mannen min...jeg glemmer aldri skriket ditt. Og ukene etterpå. Såret ditt var stort og dypt. Du hadde vondt. At du overlevde, lille gutt... du var så sterk.

Etterpå ble fiendtligheten din tydeligere. Sikkerhetssonen din vokste. Jeg vet du var redd.. og jeg fant ut av vi måtte bare leve i vår egen, trygge verden, vi to. Jeg håper du fant litt glede i det. Jeg fant i alle fall glede i deg.

Andre fant også glede i deg. De som kjente deg lenge nok til at du også ville kjenne dem, gjorde du stort inntrykk på. Du gjorde så mye rart. Du ville så gjerne... Snille gutten.

Det gjør vondt å skrive dette, det har tatt meg over 7 måneder å orke. Men jeg vil du skal vite at du betydde mye for meg de årene vi hadde sammen. Hva skulle jeg vel gjort uten deg?

Jeg er så glad jeg traff deg...

post-1908-1190526343_thumb.jpg

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men det står ikke hva forskjellen mellom disse to rasene er i ett hundeleksikon eller hjemmeside.
    • Max har blitt veteran🙃 Gratulere til Max som ble 8 år den 06.04. I desember var vi på jakt etter gulsløyfa, stang ut første dagen, men dagen etter sjarmerte han dommeren nok til den blå, og han har nå bevis på at han er en "very good" gutt.
    • Siste helgen i mars hadde vi ett stort løft etter mye stang ut. Lørdag i AG ble det bare disk på vanskelige baner, men søndag ble det 2 x 2. plass og 1 x 1. plass og 2 napp i hopp, med en liten miskomunikasjon unna 3. Vi hadde ett fra før så nå er han klar for klasse 2 hopp. Og etter en liten forsinkelse pga påske fikk vi godkjent vår første mellomtittel   Og i desember var vi på utstilling for å prøve å fange gulsløyfa til Max, men kan ikke klage på resultatet til Yoshi, nå mangler vi bare stor-cert.
    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...