Gå til innhold
Hundesonen.no

Overføring fra kamera til PC


ingrid_92

Recommended Posts

Skrevet

Heisann :lol:

I sommer kjøpte eg meg eit speilreflekskamera (Canon EOS 400D), og det har blitt flittig brukt. Tidligare har det funka heilt fint med alt sammen. Men i dag når eg skulle prøve å legge over nokre bilder eg tok av eine hunden kunne plutselg ikkje kameraet koble til Pc'en. Eg sett i ledningen, og skrur på kameraet, men verken dataen eller kameraet registrerer at dei er tilkobla.

Noken som veit kva som kan være gale?

Har også prøvd og restarte Pc, gjort ting i forskjellig rekkefølge i tilfelle det er det som er feil, men ingenting hjelper.

Håper nokon kan hjelpe :icon_fun:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Eg har prøvd 4 forskjellige USB-koblinger, på to forskjellige pc'er. Dette HAR funka tidlegare, så det skulle jo ikkje være noke med datamaskinene <_<

Tok å leverte inn kameraet der eg kjøpte det, og så er det bere å håpe at det ikkje tar såå lang tid. litt avhengig av kameraet ja :closedeyes:

Takk og pris for garanti :rolleyes:

Visst ikkje får eg kjøpe kortleser da. Har jo innebygd til vanlige minnekort, men ikkje til slike store til speilreflekskamera. :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...