Gå til innhold
Hundesonen.no

Københavnvinner?


WheatenMali

Recommended Posts

Skrevet

Rimabra's Ringleader "Cola", fikk cert, ble BIM og KBHV-07 :o Liddyleaze Loving Angels ble 2BHK :) (begge hundene er chinese crested)

Skrevet

Wankan Tankan Chevelle og Castlecourt, hadde litt av en dag, og endte opp som Dansk Champ, INternasjonal champ, københavnvinner 07 ( tror og mener han blei BIR også) men skal ikke si for sikkert. :) ( er collie jeg snakker om )

Elvis blei også bir og fikk nok en tittel på rekka si...

Skrevet
Rimabra's Ringleader "Cola", fikk cert, ble BIM og KBHV-07 :o Liddyleaze Loving Angels ble 2BHK :) (begge hundene er chinese crested)

Stemmer, de hundene jeg stilte ;)

Takk Lill ;)

Skrevet

Ei svensk tispe på 13,5 år fikk cert vet jeg, det er jammen godt gjort! Maribell's Perfect Smile of Pepsodent

heter hun :) BIR ble Goodtime Blazin' Hot Moments, BIM DKCH Ahl's Frække Frida.

Skrevet

Jeg var der med Kaukasisk Ovtcharka - Tachetee Baroness.

Hun ble Bir og dermed Internasjonal Champion, Dansk Champion og København vinner 2007.

Skrevet
Ehm bare en spm kristine, fikk du med deg den SVÆÆÆRE blomsten som står på pallen? Eller var ikke det en premie? ;)

Du er ikke den første som har spurt om det ;)

Det var nok bare ment som dekorasjon, pallene hadde planter med hver sin farge på plassering, 4.plass var grønn, 3.plass var gul, 2.plass var blå og 1.plass var rød.

Skrevet

KBVH 07 BIR, Tamlands Valentino Garavani

KBHV 07 BIM Graphic Line Femida

-slik så det ut på doberene hvertfall. :-) -kult å slå en internasjonal champion i BIR / BIM...hihih... :wub:

Skrevet

Japansk Spisshund.

Strænsmellens Fenomen(Tommy) fikk også denne tittelen, han er eid av kennel Freddygården.

Kjempefin hannhund.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...