Gå til innhold
Hundesonen.no

Københavnvinner?


WheatenMali

Recommended Posts

Skrevet

Rimabra's Ringleader "Cola", fikk cert, ble BIM og KBHV-07 :o Liddyleaze Loving Angels ble 2BHK :) (begge hundene er chinese crested)

Skrevet

Wankan Tankan Chevelle og Castlecourt, hadde litt av en dag, og endte opp som Dansk Champ, INternasjonal champ, københavnvinner 07 ( tror og mener han blei BIR også) men skal ikke si for sikkert. :) ( er collie jeg snakker om )

Elvis blei også bir og fikk nok en tittel på rekka si...

Skrevet
Rimabra's Ringleader "Cola", fikk cert, ble BIM og KBHV-07 :o Liddyleaze Loving Angels ble 2BHK :) (begge hundene er chinese crested)

Stemmer, de hundene jeg stilte ;)

Takk Lill ;)

Skrevet

Ei svensk tispe på 13,5 år fikk cert vet jeg, det er jammen godt gjort! Maribell's Perfect Smile of Pepsodent

heter hun :) BIR ble Goodtime Blazin' Hot Moments, BIM DKCH Ahl's Frække Frida.

Skrevet

Jeg var der med Kaukasisk Ovtcharka - Tachetee Baroness.

Hun ble Bir og dermed Internasjonal Champion, Dansk Champion og København vinner 2007.

Skrevet
Ehm bare en spm kristine, fikk du med deg den SVÆÆÆRE blomsten som står på pallen? Eller var ikke det en premie? ;)

Du er ikke den første som har spurt om det ;)

Det var nok bare ment som dekorasjon, pallene hadde planter med hver sin farge på plassering, 4.plass var grønn, 3.plass var gul, 2.plass var blå og 1.plass var rød.

Skrevet

KBVH 07 BIR, Tamlands Valentino Garavani

KBHV 07 BIM Graphic Line Femida

-slik så det ut på doberene hvertfall. :-) -kult å slå en internasjonal champion i BIR / BIM...hihih... :wub:

Skrevet

Japansk Spisshund.

Strænsmellens Fenomen(Tommy) fikk også denne tittelen, han er eid av kennel Freddygården.

Kjempefin hannhund.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...