Gå til innhold
Hundesonen.no

Sko


tm100021

Recommended Posts

Skrevet

Vel, jeg skal kjøp nye tursko nå i neste mnd, men har ikke peiling på hvordan..

Jeg vil ha noen sko som tåler litt, som er gode i gå i, som ikke er tunge, og som tåler litt søle og regn før de blir igjenomvåte.. De trenger ikke å være sånn mega dyre eller, men tenkte å legge ut litt penger i dem, så de kan holdet en stund.

Skrevet

Jeg er blitt helt forelsket i muck boots! Prøvde de på NKK Bjerke, og de føltes så utrolig deilige i forhold til mine gjennomvåte, tynne tøysko. Hadde lyst til å kjøpe et par med en eneste gang, men hadde ikke penger.

Syns de var veldig deilige å gå i, i tillegg til at de er vanntette og varme.

http://www.zolos.no/shop/product_info.php?...roducts_id=2801

Den typen der er i tillegg ganske diskre, så de kan brukes som utstillingssko på regnfulle uteutstillinger;-)

Jeg vet i hvertfall hvilke sko jeg skal kjøpe når jeg får stipendet

Skrevet

Jeg har nylig fått meg et par Muckboots (de som går til litt over ankelen - tror modellen heter Lune), og jeg bruker dem hele tiden. :)

De er utrolig behagelige å gå i, de er lette å smette på, og de er vanntette men puster allikevel når det ikke regner.

Skrevet

Jeg anbefaler også Muckboots som en all-round turstøvel til småturer og daglig trening :). Men vær obs på at noen modeller har usedvanlig dårlig og glatt såle (de halvhøye og skoene), så jeg vil anbefale denne:

http://www.zolos.no/shop/product_info.php?...roducts_id=1791

Den sitter veldig godt på foten og ikke minst har den en såle som griper godt på underlaget, selv på blankis :o. Legger også til at den har veldig god støt-demping, så man får ikke vondt rygg av å traske på hardt underlag heller ;).

Skrevet

Jeg har kjøpt meg Ecco extreme viking sko som jeg bruker til tursko i fjell og skog,løpesko på agilitystevner og gåsko når det regner eller er snø og glatt ute. Jeg ELSKER dem. De former seg sånn at det kjennes ut som om en går i joggesko, det er receptor såle dvs extra demping i sålen og de er 100% vanntette. Men de er dyre, de koster 1400 kr, men goretexen har to års garanti. :P

http://www.ecco.com/no/no/kolleksjon/damer...51478/detail.do

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilke hunderaser kan jeg sammenligne med Chodsky Pes? Er de sånn som langhåret og korthåret Collie?
    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...