Gå til innhold
Hundesonen.no

Rar avføring når vi er på tur!


Recommended Posts

Skrevet

Når jeg er ute å går tur med min hund pleier han somregel gå på do (drite) to ganger. For det første, er det unormalt at han går på do to ganger i løpet av 1/2-1 time? jeg vet jo heller ikke, etterom at han går løs hjemme, om han går på do flere ganger en dette senere. Og det andre, første gangen han går på do er avføringen helt normal, men andre gangen er den mye løsere, mer diare aktig. Lurer bare på om det er normalt og om det er noe jeg kan eller burde gjøre noe med?

Er livredd for at han har fått det samme som nabohunden vår hadde, sprukket endetarm. Han gikk på do ca 30 ganger på en tur, han ble avlivet på grunn av det :P Vil ikke avlive min, han er jo ikke 2 enda en gang :P

Skrevet

Hvor mange ganger går du tur med han da? Er den en tur om dagen og gjør fra seg to ganger eller er det fire ganger om dagen og han gjør fra seg åtte?

Det er ikke unormalt at en hund gjør fra seg to ganger på en tur. Det kan variere fra dag til dag. At avføringen er hardere første gangen har nok å gjøre med at avfallstoffene har ligget lengre i tarmen og det har blitt sugt opp mer væske enn ved avføring nr. 2.

Skrevet

Før når Mike var alene hjemme i 6-7 timer, og hvis han var stresset på tur da, så gikk han på do 2 ganger, men alltid rett etter hverandre, virket ikke som han fikk ut alt første gangen. Men nå om dagen så går han ikke alltid på do på turene.. En gang om morgningen bare og muligens en på ettermidagen, sjelden på kvelden. Men han er veldig nøye med hvor han skal gjøre fra seg... Finne et godt sted gjemt i masse buskas "hysj, jeg har ikke vært her" vil ikke spre lukta si enda...

Skrevet

Kjekt å se at andre beskymrer seg også.. Har en hund som rett og slett ikke gidder å gå på do. Kun om ettermiddagen ellers ikke, og hun gikk på do 3 ganger om dagen tidligere... Så ser frem til å lese innpå her om det er noen som har opplevd det samme og kanskje har et svar på det! er enig med Charleen at det er jo ikke unormalt at de ikke får alt ut første gang og dermed går 2 ganger etter hverandre på do.

Skrevet

Min hund gjør akkurat det samme, bortsett fra at hun stort sett går 3 ganger på do. Det har hun stort sett alltid gjort, er nå 6 år. Den siste avføringen er også diareaktig, men neste gang er avføringen normal igjen.

Skrevet

Okei! Jeg går som regel kun en tur om dagen med han, men han går jo løs på garden hele dagen så han har jo muliheten til å drite mer om han vil det, men det er jo ikke noe jeg har n\muligheten til å følle med på... Takk for alle svar:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...