Gå til innhold
Hundesonen.no

Rar avføring når vi er på tur!


Recommended Posts

Skrevet

Når jeg er ute å går tur med min hund pleier han somregel gå på do (drite) to ganger. For det første, er det unormalt at han går på do to ganger i løpet av 1/2-1 time? jeg vet jo heller ikke, etterom at han går løs hjemme, om han går på do flere ganger en dette senere. Og det andre, første gangen han går på do er avføringen helt normal, men andre gangen er den mye løsere, mer diare aktig. Lurer bare på om det er normalt og om det er noe jeg kan eller burde gjøre noe med?

Er livredd for at han har fått det samme som nabohunden vår hadde, sprukket endetarm. Han gikk på do ca 30 ganger på en tur, han ble avlivet på grunn av det :P Vil ikke avlive min, han er jo ikke 2 enda en gang :P

Skrevet

Hvor mange ganger går du tur med han da? Er den en tur om dagen og gjør fra seg to ganger eller er det fire ganger om dagen og han gjør fra seg åtte?

Det er ikke unormalt at en hund gjør fra seg to ganger på en tur. Det kan variere fra dag til dag. At avføringen er hardere første gangen har nok å gjøre med at avfallstoffene har ligget lengre i tarmen og det har blitt sugt opp mer væske enn ved avføring nr. 2.

Skrevet

Før når Mike var alene hjemme i 6-7 timer, og hvis han var stresset på tur da, så gikk han på do 2 ganger, men alltid rett etter hverandre, virket ikke som han fikk ut alt første gangen. Men nå om dagen så går han ikke alltid på do på turene.. En gang om morgningen bare og muligens en på ettermidagen, sjelden på kvelden. Men han er veldig nøye med hvor han skal gjøre fra seg... Finne et godt sted gjemt i masse buskas "hysj, jeg har ikke vært her" vil ikke spre lukta si enda...

Skrevet

Kjekt å se at andre beskymrer seg også.. Har en hund som rett og slett ikke gidder å gå på do. Kun om ettermiddagen ellers ikke, og hun gikk på do 3 ganger om dagen tidligere... Så ser frem til å lese innpå her om det er noen som har opplevd det samme og kanskje har et svar på det! er enig med Charleen at det er jo ikke unormalt at de ikke får alt ut første gang og dermed går 2 ganger etter hverandre på do.

Skrevet

Min hund gjør akkurat det samme, bortsett fra at hun stort sett går 3 ganger på do. Det har hun stort sett alltid gjort, er nå 6 år. Den siste avføringen er også diareaktig, men neste gang er avføringen normal igjen.

Skrevet

Okei! Jeg går som regel kun en tur om dagen med han, men han går jo løs på garden hele dagen så han har jo muliheten til å drite mer om han vil det, men det er jo ikke noe jeg har n\muligheten til å følle med på... Takk for alle svar:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...